• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wamp czy Xampp co lepsze na Windows?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,766 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Witam.

Tak jak w temacie co wybrać na Windows Xampp czy Wamp a może polecacie jakiś inny serwer? Odpaliłem Windowsa i potrzebuje lokalnie pobawić się ze skryptami php oraz bazą mysql. Zależy mi na bez problemowej pracy. Dodam, że na co dzień używam mint-a z nginx i php.
komentarz 2 października 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Fajną sprawą w Wamp jest to, że od razu jest dostępny Xdebug. Poza tym działa szybciej. Chyba zdecyduje się jednak na wamp-a.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Zdecydowanie XAMPP, ale to jest moje osobiste zdanie, korzystałem z jednego i drugiego i lepiej wypadł XAMPP
komentarz 2 października 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
dlaczego?
komentarz 2 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Na wampie nie wszystko mi działało jak należy, czasami jakieś błędy wyskakiwały (być może nie umiałem go odpowiednio skonfigurować), a z xamppa korzystam już od 3 lat i nic. Dodatkowo (ale to żaden argument) OKE i egzaminy zawodowe też są na xamppie, wiele firm, które tworzą technologie webowe (a znam osobiście kilka) też korzysta z tego rozwiązania, nigdy nie pytałem dlaczego, tylko sobie wywnioskowałem, że skoro oni wybrali, a znają się na tym, to ja też wybiorę xamppa.
Zaznaczam, że to tylko moja opinia i na pewno znajdą się osoby, co twierdzą inaczej i być może mają rację...
komentarz 2 października 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)

że skoro oni wybrali, a znają się na tym, to ja też wybiorę 

rzad wybral ZUS, czy to dobry wybor? (pytanie retoryczne)

komentarz 2 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Miałem na myśli firmy tworzące oprogramowanie, a znam te osoby i wiem, co potrafią, wierzę, że to co mają to dobre rozwiązanie...nie wiem jak to inaczej napisać.
Poza tym od czegoś trzeba zacząć, jak inaczej się nauczysz nie próbując? smiley
A o rządzie i polityce to lepiej nie rozmawiać...indecision

Pozdrawiam

komentarz 2 października 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)

dlatego to pytanie retoryczne 

Pytanie retoryczne – pytanie zadane nie dla uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, 

komentarz 2 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Jakbym nie przemyślał, to bym się nie wypowiadał... poza tym lepszy jakiś wybór niż żaden i na tym koniec, bo jeszcze ktoś pomyśli, że się czepiam, a ja po prostu czasami za bardzo filozofuję, za co przepraszam
komentarz 2 października 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
widac... na pytanie retoryczne sie nie odpowiada

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 7 października 2016 w Inne języki przez Damian Sobieski Początkujący (440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 569 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez oJkMz0Q6 Początkujący (370 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 452 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Maryla Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...