• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak cofnać gałąź w git?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
189 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Witam, Zaczynam z gitem i założyłem już dwie "gałęzi". Jedną do projektu to ok a inna na cały komuter/pulpit lol. Jak to cofnąć?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Nie bardzo Cię rozumiem, ale jak chcesz usunąć gałąź, to używasz:

git branch -d <nazwa gałęzi> # w przypadku, gdy gałąź jest zawarta w innej
git branch -D <nazwa gałęzi> # w przypadku, gdy gałąź jest niezwiązana z inną

zmiany zawsze możesz przywrócić za pomocą dziennika reflog, o ile go wcześniej nie wyczyścisz.

komentarz 7 lutego 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Wiem że to dziwnie brzmi ale nie chce nic sobie usunąć na kompie.

To nic  nie 'śledzi' ale to tam jest i to mnie irytuje. Nie wiem czy to gałąź czy repetytorium czy to to samo?
komentarz 7 lutego 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

No niestety ja też tego nie wiem, bo dość lakonicznie opisałeś problem. Może zrób zrzut ekranu tego czegoś, np. po otwarciu repo w gitk. A jak korzystasz z CLI, to wklej wydruk komendy:

git log --all --graph --abbrev-commit --abbrev=4 --pretty=oneline

 

komentarz 7 lutego 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

zrzut Git bashtak to wyglada:)

komentarz 7 lutego 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Jesteś na gałęzi master, a te czerwone napisy, to lista plików, które nie zostały zaindeksowane. Tym samym są one nieśledzone przez gita. Najwyraźniej utworzyłeś repozytorium w niewłaściwym katalogu. Jeśli nic sensownego do repo nie dodałeś, to możesz usunąć cały folder .git/ i założyć nowe repozytorium w innym miejscu (w jakimś podfolderze). Jeśli jednak dodałeś do repozytorium ważne pliki, to usunięcie .git/ może być niewskazane. Możesz też dodać wszystkie te pliki do .gitignore, wtedy git nie będzie ich śledził, a po wykonaniu git status ich nie zobaczysz.

komentarz 7 lutego 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
No własnie utworzyłem go na pulpicie ale to na tym staneło i nic w tym nie robiłem. czyli co wszystko musze -kazdy plik osobno ignorowc czy da sie to jakoś jednym ruchem?
komentarz 7 lutego 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Znaczy że to mogę bez problemu usunąć jak tego nie zapisywalem?
komentarz 7 lutego 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Jeszcze pytanie gdzie moge znaleść ten katalog?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 657 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 545 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 548 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...