• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Latex w HTML5

0 głosów
151 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez String Gaduła (4,480 p.)

Hej :)

Chciałbym wrzucić na stronkę trochę równań. Wobec tego mam kilka pytań:

1. Czy da sie zrobić tak, żeby te równania trzymać zapisane w pliku .tex, a później jakaś biblioteka konwertować to i wyświetlić na stronie?
  2. Jaki jest najlepszy sposób, na umieszczanie rownan na stronie? (niektórzy proponują po prostu obrazki, ale taka forma nie wchodzi w gre). Bardzo zależy mi na tym żeby nie uczyc sie nowych znaczników, tylko zostać przy tych z latexa.
  3. Myślałem też nad konwertowaniem latexa do formatu .svg i później wrzucenie na strone (o niebo lepsze niz .jpg i .png ), robi tak ktos w ogole?

Także najbardziej zalezy mi na tym zeby skladnia zostala z Latexa i super byłoby cały "kod" trzymać w osobnych plikach zeby sobie nie psuć przejrzystości HTMLa, bo te "troche równań" to dość sporo.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 lutego 2018 przez Comandeer Mentor (459,040 p.)
wybrane 5 lutego 2018 przez String

Najlepsza

Spojrzałbym albo na KaTeXa, albo na Mathjaxa.

komentarz 5 lutego 2018 przez String Gaduła (4,480 p.)
O tak, Mathjax jest tym czego szukałem. Dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez Benek Maniak (72,120 p.)

Ja to robiłem z pomocą: http://latex2png.com/. Dodatkowo przygotowałem obrazki różnej wielkości pod różne rozdzielczości.

komentarz 5 lutego 2018 przez String Gaduła (4,480 p.)
A to jak jeszcze różne obrazki dla różnych rozdzielczosci.. :/ To wlasnie dlatego myslalem o .svg
komentarz 5 lutego 2018 przez Benek Maniak (72,120 p.)
Jeśli sobie w tym serwisie wygenerujesz raz kod, to potem możesz go powielać. W praktyce, by obsłużyć większość urządzeń, używam tylko 4 obrazków o różnych rozmiarach dla tego samego równania.
0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez mokrowski VIP (111,080 p.)
1
komentarz 5 lutego 2018 przez Comandeer Mentor (459,040 p.)
MathML de facto nie ma wsparcia.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 83 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 59 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2018 w Offtop przez Xarti Obywatel (1,200 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 61 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2018 w Inne języki przez gunaterek Bywalec (2,660 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

65,755 zapytań

112,393 odpowiedzi

237,319 komentarzy

46,700 pasjonatów

Przeglądających: 130
Pasjonatów: 1 Gości: 129

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...