• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Latex w HTML5

0 głosów
142 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez String Gaduła (3,920 p.)

Hej :)

Chciałbym wrzucić na stronkę trochę równań. Wobec tego mam kilka pytań:

1. Czy da sie zrobić tak, żeby te równania trzymać zapisane w pliku .tex, a później jakaś biblioteka konwertować to i wyświetlić na stronie?
  2. Jaki jest najlepszy sposób, na umieszczanie rownan na stronie? (niektórzy proponują po prostu obrazki, ale taka forma nie wchodzi w gre). Bardzo zależy mi na tym żeby nie uczyc sie nowych znaczników, tylko zostać przy tych z latexa.
  3. Myślałem też nad konwertowaniem latexa do formatu .svg i później wrzucenie na strone (o niebo lepsze niz .jpg i .png ), robi tak ktos w ogole?

Także najbardziej zalezy mi na tym zeby skladnia zostala z Latexa i super byłoby cały "kod" trzymać w osobnych plikach zeby sobie nie psuć przejrzystości HTMLa, bo te "troche równań" to dość sporo.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 lutego 2018 przez Comandeer Mentor (454,620 p.)
wybrane 5 lutego 2018 przez String

Najlepsza

Spojrzałbym albo na KaTeXa, albo na Mathjaxa.

komentarz 5 lutego 2018 przez String Gaduła (3,920 p.)
O tak, Mathjax jest tym czego szukałem. Dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez Benek Maniak (70,520 p.)

Ja to robiłem z pomocą: http://latex2png.com/. Dodatkowo przygotowałem obrazki różnej wielkości pod różne rozdzielczości.

komentarz 5 lutego 2018 przez String Gaduła (3,920 p.)
A to jak jeszcze różne obrazki dla różnych rozdzielczosci.. :/ To wlasnie dlatego myslalem o .svg
komentarz 5 lutego 2018 przez Benek Maniak (70,520 p.)
Jeśli sobie w tym serwisie wygenerujesz raz kod, to potem możesz go powielać. W praktyce, by obsłużyć większość urządzeń, używam tylko 4 obrazków o różnych rozmiarach dla tego samego równania.
0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez mokrowski VIP (102,940 p.)
1
komentarz 5 lutego 2018 przez Comandeer Mentor (454,620 p.)
MathML de facto nie ma wsparcia.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 79 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 55 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2018 w Offtop przez Xarti Obywatel (1,020 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 52 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2018 w Inne języki przez gunaterek Bywalec (2,640 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

63,304 zapytań

109,563 odpowiedzi

228,869 komentarzy

43,888 pasjonatów

Przeglądających: 80
Pasjonatów: 10 Gości: 70

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...