• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Latex w HTML5

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
769 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2018 w JavaScript przez String Gaduła (4,520 p.)

Hej :)

Chciałbym wrzucić na stronkę trochę równań. Wobec tego mam kilka pytań:

  1. Czy da sie zrobić tak, żeby te równania trzymać zapisane w pliku .tex, a później jakaś biblioteka konwertować to i wyświetlić na stronie?
  2. Jaki jest najlepszy sposób, na umieszczanie rownan na stronie? (niektórzy proponują po prostu obrazki, ale taka forma nie wchodzi w gre). Bardzo zależy mi na tym żeby nie uczyc sie nowych znaczników, tylko zostać przy tych z latexa.
  3. Myślałem też nad konwertowaniem latexa do formatu .svg i później wrzucenie na strone (o niebo lepsze niz .jpg i .png ), robi tak ktos w ogole?

Także najbardziej zalezy mi na tym zeby skladnia zostala z Latexa i super byłoby cały "kod" trzymać w osobnych plikach zeby sobie nie psuć przejrzystości HTMLa, bo te "troche równań" to dość sporo.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 lutego 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
wybrane 5 lutego 2018 przez String
 
Najlepsza

Spojrzałbym albo na KaTeXa, albo na Mathjaxa.

komentarz 5 lutego 2018 przez String Gaduła (4,520 p.)
O tak, Mathjax jest tym czego szukałem. Dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Ja to robiłem z pomocą: http://latex2png.com/. Dodatkowo przygotowałem obrazki różnej wielkości pod różne rozdzielczości.

komentarz 5 lutego 2018 przez String Gaduła (4,520 p.)
A to jak jeszcze różne obrazki dla różnych rozdzielczosci.. :/ To wlasnie dlatego myslalem o .svg
komentarz 5 lutego 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Jeśli sobie w tym serwisie wygenerujesz raz kod, to potem możesz go powielać. W praktyce, by obsłużyć większość urządzeń, używam tylko 4 obrazków o różnych rozmiarach dla tego samego równania.
0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
1
komentarz 5 lutego 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
MathML de facto nie ma wsparcia.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 281 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 245 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2021 w Inne języki przez Kornel Sycz Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 148 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez fm Nowicjusz (140 p.)

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...