• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wielojęzyczne wersje strony - pytanie

Object Storage Arubacloud
+1 głos
300 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Bembnias Początkujący (450 p.)
Cześć!

Szukałem już trochę po YT, googlach jak stworzyć stronę wielojęzyczną ale nigdzie nie jest to dobrze omówione/wytłumaczone, chodzi mi o to żeby osoba odwiedzająca stronę sama mogła wybrać sobie język jakim się posługuje, i tutaj rodzi się moje pytanie, lepiej wykonać dodatkowe podstrony, które od podstaw napiszę np: po angielsku, niemiecku, a może znacie jeszcze jakieś inne sposoby na rozwiązanie tego problemu?

Serdecznie pozdrawiam!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2018 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
Najprościej po języku przeglądarki, a jako opcje alternatywną dałbym lokalizacje.
0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
ja bym w bazie trzymał cały tekst w różnych językach
i na podstawie języka który wybierze użytkownik, pobierał określone dane
załóżmy że pobranie języka następuje z poziomu JS, w oparciu o kraj w jakim według niego jesteśmy
jak sie nie uda - mamy domyślny język z opcją zmiany

to że ja zrobiłbym to tak, nie oznacza, że jest to jedyna prawidłowa forma
wszystko zależy od rozmiaru strony, bo np poco ładować do bazy, mając mały projekt do szkoły na zaliczenie
komentarz 7 kwietnia 2018 przez w2 Obywatel (1,110 p.)
Stoję właśnie przed takim problemem. Stronę mam dosyć dużą (>30 podstron na 1 wersję językową). Masz może jakieś odnośniki do materiałów/tutoriali jak się za to zabrać? I dlaczego "pobranie języka z poziomu" JS? Myślałem że coś takiego buduje się w oparciu o PHP i SQL.
komentarz 7 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
js działa na komputerze klienta
więc może wysłać do backendu zapytanie określające w jakim języku ma być treść

język backendowy, przykładowo php które podałeś, a tej podstawie (jaką wiadomość od js dostał) pobiera treści z bazy danych

przykładowo dostał od js zapytanie gdzie
"language": "pl_PL"
czyli wybierze polski
jeśli przykładowo
"language": "en_EN"
wybierze angielski
najlepiej ponazywać treści w bazie tak, żeby wybieranie jezyka odbywało się przez doklejenie do nazwy np kolumny, tego skrótu

jeśli js nie może odczytać, bo np użytkownik to blokuje, pyta o domyślny, lub wcale nie pyta i wtedy język backendowy wybiera domyślny
tak ja to widze, pewnie da się to zrobić lepiej

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 235 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Nasze projekty przez kubafila Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 397 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2018 w Nasze projekty przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 546 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2018 w JavaScript przez Pszemeek Początkujący (370 p.)

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...