• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena prostej strony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
393 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2018 w Nasze projekty przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)

Cześć, chciałbym poprosić Was o ocenę strony, głównie o ocenę kodu, ale też designu (czy gdyby taka podobna strona istniała to byłaby komfortowa w użyciu). Zaznaczam od razu, że to mój pierwszy projekt gdzie stworzyłem w pełni responsywną stronę razem z jakąś interakcją javascript. A i display: grid poznałem dopiero podczas tworzenia strony, może kiedyś ją jeszcze raz napiszę tym razem na gridzie :D

W readme dałem linki czym się inspirowałem.

GitHub repo

Strona

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 listopada 2018 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)

Strona na pierwszy rzut oka przyjemna i "miękka".

Zlikwidowałbym oślepiające białe przejście między zdjęciami.

Linki do social mediów nie reagują na najechanie.

I może użyłbym do tych czterech niższych zdjęć jakiegoś zaokrąglenia? Podobnego do tego z przycisku Dowiedz się więcej, ale niezbyt mocnego.

+1 głos
odpowiedź 10 listopada 2018 przez KonradH Nowicjusz (220 p.)
Nie używałbym wielu kolorów, staraj się żeby stronka była nie była zbyt kolorowa bo oko się meczy
komentarz 10 listopada 2018 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)
Starałem się wszystko utrzymać w niebieskim kolorze (odcieniach niebieskiego). Myślisz że za dużo jest kolorów na stronie?
0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2018 przez niezalogowany
Co tu oceniać jedną stronę która jest niedokończona?
komentarz 10 listopada 2018 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)
Hmm? W jakim sensie niedokończona?
komentarz 10 listopada 2018 przez niezalogowany
żadne przyciski i linki nie działają ;)
komentarz 10 listopada 2018 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)
Bo nie mają działać :) Chodzi na razie o kod i ocenę tego co zostało do tej pory wykonane. Już siedzę nad drugim projektem, a do tego wrócę dużo później i dodam jakąś funkcjonalność.
1
komentarz 10 listopada 2018 przez niezalogowany
to tak

plusy:

+Strona jest responsywna

+Ładny design

+slajder

+transition i transform

minusy:

-nie ma animacji zmiany slajdu

-social media nie reagują na najechanie

-Dowiedz się więcej nie ma animacji fajnie by było gdyby ten przycisk zmieniał kolor tak troszkę wolniej a nie od razu po najechaniu ;)
komentarz 10 listopada 2018 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)

Dzięki za ocenę :D

A więc tak - animacja zmiany slajdu jest, aczkolwiek no najprostsza jak tylko może być. Zmienia z opacity: 0 na opacity: 1. Dokładnie w pliku slider.js jest cały kod tej animacji. Spróbuje w przyszłości coś zrobić z inną animacją jak np. przesuwanie z lewej.

Social media - racja, miałem dać kolory odpowiednich social mediów, a w końcu nie dałem nic xd Aczkolwiek wstrzymam się teraz z poprawianiem tego, szkoda robić commita dla tak trywialnej rzeczy, może kiedyś jak właśnie poprawię tę animację :)

komentarz 10 listopada 2018 przez niezalogowany

miałem na myśli że animacja jest ale jest kiepska ,ale jak już napisałem to nie chciało mi się edytować cheeky

komentarz 10 listopada 2018 przez niezalogowany
o i jeszcze jak będziesz kiedyś robił jakąś stronkę to polecam ci tę stronkę z kolorami https://www.colourlovers.com/palettes

naprawdę zawiera ona bardzo dużo fajnie dopasowanych kolorków wiele razy korzystałem z niej sam :)
komentarz 10 listopada 2018 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)
O dzięki bo ja to googluje "html color picker" i korzystam z tego co daje google :D
komentarz 12 listopada 2018 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)

@Marcins321 Mam jeszcze takie pytanie (teraz przyszło mi do głowy). Czy dobrą praktyką byłoby wyrzucenie wszystkich animacji typu hover w wersji mobilnej? Jak w tej mojej stronie, te obrazy w artykułach się przybliżają i w wersji desktopowej ma to jak najbardziej sens i jest efektowne, ale w mobilnej już nie bardzo. Czy powinno się dawać w opcjach do mobilnych urządzeń wyłączanie takich animacji?

komentarz 12 listopada 2018 przez niezalogowany

Szczerze mówiąc nigdy nie robiłem strony pod telefon ,więc nie mam pojęcia wink

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 233 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Nasze projekty przez kubafila Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2020 w Nasze projekty przez Fidores Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 353 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...