• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Framework pytanko

Object Storage Arubacloud
0 głosów
319 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2018 w PHP przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
Cześć

Chciałbym się zapytać o framework'a Laravel, czytam sobie dokumentacje i fajnie mi to idzie po przeczytaniu dokumentacji od razu wiem jak zrobić controller i jak podpiąć router, wiem jak wyglądają widoki i jak się robi modele, ale czuje że to szybko poszło, chciałbym się dowiedzieć ile uczyliście się jakiegoś frameworka i co trzeba umieć żeby rozpocząć pracę za pomocą frameworka

 

Pozdrawiam :)
3
komentarz 29 stycznia 2018 przez tirith Mądrala (5,940 p.)
Ja odpowiem trochę inaczej niż może byś oczekiwał. Spróbuj zrobić jakąś konkretną użyteczną aplikację. Szybko wyjdzie jakie masz braki i czy rzeczywiście szybko poszło. :)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2018 przez boyeo Obywatel (1,120 p.)
wybrane 29 stycznia 2018 przez Krzysio4224
 
Najlepsza
Nie ucz się na sucho.Staraj wprowadzać rzeczy które się nauczyłeś w realne projekty.I twórz rzeczy które wiesz że nie umiesz ich zrobić wtedy.To jest chyba najlepszy sposób nauki jak dla mnie.
komentarz 29 stycznia 2018 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
Czyli wystarczy mi wiedza na temat jak zrobić routing, controller, model i widok i oczywiście jakieś podstawowe funkcje?
1
komentarz 29 stycznia 2018 przez boyeo Obywatel (1,120 p.)
Jeśli na prawdę chcesz umieć posługiwać się laravelem to nie da sie chyba określic co dokładnie powinieneś umieć.Ale na pewno routingi controllery tworzenie migracji i relacji bazodanowych także silnik blade do tworzenia dynamicznych szablonów no i także artisana żeby nie pisać wszystkiego ręcznie
komentarz 29 stycznia 2018 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
a kwestie bezpieczeństwa jak wyglądają, muszę coś zrobić żeby zabezpieczyć config itp, czy martwię się tylko o to co ja napisze?
1
komentarz 29 stycznia 2018 przez boyeo Obywatel (1,120 p.)

Jeśli chodzi o formularze to scrf tokeny.Dostęp do różnych metod można zabezpieczyć za pomocą konstruktorów np.

`

public function __construct()
{
    $this->middleware('auth');
}

`

O tym możesz więcej poczytać w dokumentacji.Jeśli chcesz zastosować swoje inne metody zabezpieczania to poczytaj o tym na stronie dokumnetacji.

Przydatne linki:

https://laravel.com/docs/5.5/csrf

https://laravel.com/docs/4.2/security

https://laravel.com/docs/5.5/routing#parameters-regular-expression-constraints

komentarz 29 stycznia 2018 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
a np w folder config może ktoś wejść czy laravel zablokował?
1
komentarz 29 stycznia 2018 przez boyeo Obywatel (1,120 p.)
Jeśli opublikujesz strone w internecie to użytkownicy mają dostęp tylko do folderu public. Więc na przyszłości jeśli będziesz chciał uploadować pliki do odczytu przez użytkownika zawsze upoadujesz tam.Jeśli chcesz dodać swój projekt do repozytorium git plik konfiguracyjny najlepiej dodać do `.gitignore`
komentarz 29 stycznia 2018 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
właśnie ja sobie teraz przerobiłem i mam localhost/ zamiast localhost/public/, czyli teraz muszę coś zmienić w zabezpieczeniach?, zrobiłem tak że plik .htaccess przeniosłem z public do folderu głównego i w folderze głownym zmieniłem nazwę z server na index tak jak pisali na stacku.
1
komentarz 29 stycznia 2018 przez boyeo Obywatel (1,120 p.)
Nie wiem czy to jest bezpieczne nigdy o tym nie słyszałem.Jednak preferowałbym umieszczac wszystko w folderze public
komentarz 29 stycznia 2018 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
tylko potem jakbym chciał wydać aplikacje to zostałby folder public?, np musiałoby być nazwa.pl/public/ czy nazwa.pl/?
1
komentarz 29 stycznia 2018 przez boyeo Obywatel (1,120 p.)
folder public nie jest uwzględniany w url tylko w ścieżce do pliku
komentarz 29 stycznia 2018 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
czy nie muszę robić nazwa.pl/public/user/1 tylko nazwa.pl/user/1?
komentarz 29 stycznia 2018 przez boyeo Obywatel (1,120 p.)

url definiuje się w routingu, więc jeśli uwzględnisz sobie url z dopiskiem /public to oczywiście może tak być ale to nie ma znaczenia dla samego adresu bo do klienta i tak jest dostarczany tylko folder public. Jedyny przypadek gdy uwzględniasz /public w scieżce to  gdy chcesz podpiąć jakieś dane  np media

`

src="../upload/photos/{{$p->photo1}}"

`

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 427 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2020 w PHP przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 830 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2020 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 613 wizyt
pytanie zadane 5 października 2019 w PHP przez Przybysz Nowicjusz (130 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...