• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy takie pisanie jest ok?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
335 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
Witajcie, chcialbym sie Was zapytac o 1, czy tak macie robicie, robliscie lub nie. Chodzi o to ze czasem jestesmy na pewnym pozomie a mamy "duze" cele. Czy zdarza Wam sie implementowac jakies gotowe skrypty do projektu?? Ktore rozumiecie, potraficie modyfikowac, ale nie zrobilisbyscie od 0.?

8 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Tak, a czemu nie?

Jaki jest sens pisania tego samego ponownie.

To tak jak "odkrywanie koła na nowo".
+3 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Oczywiście. O ile ich licencja na to pozwala. >.-

Chciałbym zauważyć, że bez ponownego użycia cudzego kodu, nie moglibyśmy korzystać z żadnych bibliotek, a co za tym idzie - niemal niemożliwe byłoby powstawanie dużych aplikacji - gdyż wszystko, od zera, od najniższego poziomu abstrakcji... musiałbyś pisać samodzielnie. Okropna wizja, co nie? ;)
+3 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Mam znajomego, co pracuje w firmie i jak dostaje zadanie, to najpierw sprawdza, czy ktoś już tego wcześniej nie zrobił. ;P

Ostatnio znajomy się chwaił, że zrobił szyfrowanie DES. Ja sobie myślę "Boże, a ja ze zwykłym szyfrem płotkowym się trochę namęczyłem, no normalnie czarodziej przez duże "CZ"" :) Pokazuje mi kod, a tutaj gotowa klasa DES i tylko odpowiednie wywołania :D

Mnie osobiście ciągnie w dół. Jak to jest, że na ekranie można narysować koło- jak wygląda funkcja dla karty graficznej, która to nakazuje tej karcie wysłania odpowiedniej kombinacji zer i jedynek do monitora (z cyfrowym wejściem :P ), które spowodują taką, a nie inną kombinację zapalonych (na odpowiedni kolor pikseli). Napisanie DES.Run(); (czy coś w ten deseń) mnie nie satysfakcjonuje. ;) No ale płacą, to się robi... :P W jaki sposób baza przeszukuje swoje zasoby, ale na tym najniższym poziomie?

Często przez takie myśli nie potrafię się skupić, bo ciągle chciałbym coś swojego napisać, pomimo, że jest tyle gotowych rozwiązań.

Teraz wszystko się upraszcza i obawiam się, że niebawem kodowanie będzie polegało na składaniu klocków w edytorze graficznym. Jakoś nie podoba mi się ta wizja.
+2 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
No w zasadzie na tym polega korzystanie z gotowych bibliotek :P No bo, wlasnie, po co pisać od nowa, a do tego poziomu sam kiedyś dojdziesz, co nie znaczy że masz sie ograniczać dopóki nie rozumiesz.
+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Oczywista oczywistość
+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez Gariw Użytkownik (920 p.)
Wykładowca kiedyś mi powiedział, że dobry programista to taki który umie stworzyć własny kod, a świetny programista to ten, który umie wykorzystać gotowy kod do swoich celów.
0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2015 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)
Po to powstały gotowe bibloteki Bostrap, Jqery , Symfony. Odwołujesz się do gotowych elementów.
0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2015 przez niezalogowany
Jezeli to rozumiesz, to nic niestoi  na przeszkodzie to poprostu oszczednosc czasu i przyspieszenie projektu.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 332 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,526 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...