• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zarządzanie plikami na Dysku Google (kopiowanie folderów, migracja danych itp.)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
239 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)

Cześć wszystkim smiley,

Wie ktoś może czy istnieje jakaś możliwość kopiowania całych folderów które są już na Dysku Google a nie jedynie pojedynczych plików? Próbowałem to zrobić w wersji aplikacji na komputer ale wtedy plik nie jest kopiowany a ponownie w całości przesyłany wraz z folderem.

Próbowałem używać MultCloud i ogólnie jest to super uzupełnienie możliwości Dysku Google w postaci szybkiego kopiowania danych oraz przenoszenia do innych chmur np. OneDrive ale niestety dosyć zawodne. Podczas przesyłu ok. 50GB danych niektóre z nich się nie przesłały lub całkowicie zmieniły nazwy na losowe. Zaś podczas kopiowania folderów na Dysku Google niby za pierwszym razem folder z 183 plików, 60 folderów, 2.46GB danych zostało skopiowanych bezbłędnie więc wziąłem się od razu za kolejny folder w którym miałem 1401 plików, 389 folderów, 6.43GB danych. Podczas pierwszej próby jeden plik się nie przeniósł a podczas drugiej próby grafika PNG się zdublowała. Niby drobne błędy ale nie wiem czy pozostałe pliki są nienaruszone a może jednak jakiś się uszkodził. A w ilości ponad tysiąca jest to trochę trudno ręcznie sprawdzać.

Może ma ktoś z was jakieś sprawdzone narzędzie do kopiowania i zarządzania dużą ilością plików na Dysku Google. Zmiana chmury nie jest obecnie możliwa. Opcje typu Rclone odpadają moje łącze nie jest takie wspaniałe aby to wszystko przechodziło przeze mnie. Dobrze by było jeżeli można by było  kopiować z danych plikiem również jego starsze wersje (niektóre z moich mają po 10-30 wersji które mogą się jeszcze przydać).

Jeżeli wie ktoś może jeszcze czy istniej opcja sprawdzania na Dysku hashy plików MD5 lub SHA256 to również byłbym bardzo wdzięczny. Czytałem na Redditcie, że niekiedy aplikacja na Dysku Google na komputery psuje synchronizowane pliki więc taka weryfikacja byłaby dobra.

Z góry dziękuję każdemu kto w jakikolwiek sposób może mi w tym pomóc laugh

1
komentarz 13 kwietnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Nie znam za dobrze GD, ale wiem, że przez ich API można zrobić prawie wszystko.

Z dysków w chmurze dobrze wspominam mega.nz

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,114 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 182 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Bandolero66 Początkujący (260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w SQL, bazy danych przez lukasz_m Obywatel (1,380 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...