• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy staż mi pomoże?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
786 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krzysztof92 Początkujący (290 p.)
edycja 20 lutego 2018 przez Krzysztof92
Witam,

Jestem po 5 latach zmarnowanych na studiach w mieście, gdzie pracy dla programistów jest na prawdę nie wiele. Bardzo wiele czasu straciłem ucząc, się różnych technologii zamiast, zabrać się za konkrety, teraz prawie 26 letni facet jest już 1.5 miesiąca na bezpłatnym stażu jako junior front-end developer. Do tej pory na stażu wzmocniłem swoją wiedzę na temat sass, javascript, jquery, git, node.js, wordpress, bem i cięciu psd. Dowiedziałem się ostatnio, że nie mam gwarancji na to, że zostanę zatrudniony w tej firmie. Choć lubię ten zawód, to całkowicie teraz straciłem pewność siebie, boję się, że mimo wszystko po stażu dalej będę na lodzie i nikt mnie dalej nie przyjmie.

ps. Mam portfolio, zamierzam wrzucić do niego kilka zakodowanych szablonów, dodatkowo teraz od zera koduje blog informatyczny w wordpressie. Do końca miesiąca zamierzam dokończyć blog.
komentarz 2 stycznia 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Nie masz jakichś projektów akademickich? Nic na studiach nie pisałeś dla siebie?
komentarz 2 stycznia 2018 przez Krzysztof92 Początkujący (290 p.)
edycja 2 stycznia 2018 przez Krzysztof92
Z projektów akademickich, to już nie mam. Były 2 strony przez nas zrobione, lecz już nie działają, a kodu nie mam, bo to co było na github, ktoś usunął.

Dopiero pod koniec drugiego roku studiów zacząłem się interesować web masterką. Na inżynierce stworzyłem 3 strony, które teraz widząc bardziej by mnie pogrążyły. Na magisterce, zacząłem się uczyć obiektowego php, frameworków i front endowych bibliotek. Dopiero od ukończenia studiów zabrałem się w 100% tylko za front-end.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 stycznia 2018 przez RedRevenge Obywatel (1,230 p.)
Nie mam dużego doświadczenia w szukaniu pracy jako programista ale coś podpowiem, może okaże się choć trochę wartościowe:

Warto podejść do tematu nieco bardziej optymistycznie. 5 lat studiów, skoro je skończyłeś, na pewno nie są zmarnowane. Poznałeś tam na pewno wiele różnych rzeczy które mogą się przydać. Nawet jeśli już je zapomniałeś, albo nie potrafisz wystarczająco dobrze wykorzystać, to włożysz jeszcze trochę pracy i będzie wystarczająco żeby zdobyć pracę.

Portfolio to moim zdaniem świetny pomysł, często się czyta różne opinie że to pomaga w zatrudnieniu.

Jeśli ten staż Cię "nie uratuje", to na pewno znajdzie się coś innego. Zapytaj ich o opinie na Twój temat, może podpowiedzą coś co mógłbyś w fachu poprawić. Trzeba szukać, chodzić na rozmowy kwalifikacyjne, przygotowywać się do nich, poprawiać się aż w końcu się uda.
komentarz 2 stycznia 2018 przez Krzysztof92 Początkujący (290 p.)
Byłem do tej pory na ok. 20-30 rozmowach o pracę. Miałem od 1 do 5 rozmów na miesiąc. Na wielu rozmowach miałem tylko panie z hr. Na rozmowach technicznych z programistami, wychodził brak mojej wiedzy, lub doświadczenia. 5 lat zmarnowanych dotyczy tego, że gdybym studiował w Warszawie, to prędzej złapałbym staż, lub praktyki. Pracowałem oczywiście w międzyczasie w serwisie komputerowych, ale z web developerką nie miało to nic wspólnego. Wiem, że się użalam nad sobą, ale widząc jak poukładali sobie, życie moi znajomi i rówieśnicy, to ja tak na prawdę jestem zerem. Wszystko to co do tej pory robiłem, nie dało żadnych rezultatów.
komentarz 2 stycznia 2018 przez RedRevenge Obywatel (1,230 p.)
Nie ma co patrzeć wstecz i psuć sobie humorku ;)

Tak jak mówiłem, nie mam doświadczenia w szukaniu pracy, ale 20-30 rozmów o pracę to brzmi jak porządna baza pod to jak przygotować się na przyszłość do takich rozmów. Czy jak na rozmowach wychodził Twój brak wiedzy to doszkalałeś się w tych dziedzinach?

Szukasz pracy tam gdzie studiowałeś i jest mało pracy dla programistów?
komentarz 2 stycznia 2018 przez Krzysztof92 Początkujący (290 p.)
Pracy szukałem zarówno w moim mieście, jak i w Warszawie. W moim mieście są tylko 2 firmy, które zatrudniają programistów. Z początku brak mojej wiedzy wynikał z tego, że czegoś się nie nauczyłem, w rozmowach z tego roku, mój brak wiedzy, wynikał konkretnie z braku doświadczenia. Wcześniej, też szukałem pracy jako programista php, teraz już tylko jak front-end.
komentarz 2 stycznia 2018 przez RedRevenge Obywatel (1,230 p.)
A czy nadrobiłeś już zaległości z rzeczy których nie wiedziałeś na rozmowie?
komentarz 2 stycznia 2018 przez Krzysztof92 Początkujący (290 p.)
Większość z tych rzeczy nadrabiałem, ale w końcu, jak minimalne umiejętności spełniałem, to mnie z dodatkowych rzeczy pytali. W końcu wyszło na to, że co miesiąc uczyłem się nowego frameworka, lub cms. O ile back-end mi się wydaje, że mam opanowany na minimum wymagane w ofertach pracy, to front-end już jest lepiej. Mimo wszystko, zawsze będzie, ktoś lepszy ode mnie dostanie zatrudnienie.
komentarz 2 stycznia 2018 przez RedRevenge Obywatel (1,230 p.)
To może ktoś z większym doświadczeniem z branży się wypowie? Może nie ma sensu uczyć się co miesząc nowego frameworka lub cmsa. To jest tylko technologia za pomocą której się tworzy aplikacje. Wydaje mi się że poważni pracodawcy powinni patrzyć bardziej na to jaki masz potencjał (i ewentualnie jak szybko mógłbyś nadrobić braki) pod wieloma względami, a nie na to czy znasz konkretną technologię w której tworzą. Ale tu już zostawiam innym przestrzeń do podzielenia się doświadczeniami.
komentarz 20 lutego 2018 przez Krzysztof92 Początkujący (290 p.)
Jestem już po odbyciu bezpłatnego stażu. Odbyłem też 2 rozmowy rekrutacyjne, po których nie dostałem odpowiedzi. Czy odbycie stażu w tej samej firmie, ale już płatnie byłoby dobrym rozwiązaniem? Mam teraz 3 miesiące doświadczenia. Z kolejnym stażem miałbym pół roku i dodatkowo miałbym większe szanse, że zatrudnili by mnie po stażu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,072 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez V3ntu Początkujący (290 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 437 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 607 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dam_Ian Nowicjusz (140 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...