• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem komputer PC

Object Storage Arubacloud
0 głosów
219 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez powroo Nowicjusz (140 p.)
Witam.

Od kilku lat mam komputer zakupiony w necie na allegro.

Prawie od początku były z nim problemy. Sam zaczął się wyłączać, po większej aktywności typu: granie w gry.

Nic z  tym nie robiłem, po pewnym czasie zasilacz się spalił, więc wymienili mi na nowy.

3 miesiące było dobrze, ale od dzisiaj komputer znów zaczął się sam wyłączać.

Co może być tego przyczyną, skoro zasilacz ma 3 miesiące?

Proszę poradźcie coś.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Podzespoły nie zostały uszkodzone po spaleniu zasilacza? Obstawiam właśnie ten przypadek, coś gdzieś robi zwarcie przy wyższej temperaturze. Najprościej wymieniać sukcesywnie elementy na zamienniki i sprawdzać, czy komputer zaczął poprawnie działać.
komentarz 27 grudnia 2017 przez powroo Nowicjusz (140 p.)
Ale po kilku miesiącach od kupna również zaczął sam się wyłączać.

Gdy się wyłącza i gdy dotykam zasilacz jest b. gorący.

A jest możliwe, że zasilacz jest za słaby na mój komputer?
komentarz 27 grudnia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Też tak może być. Może być również tak, że zasilacz, który posiadasz, jest niskiej jakości i nie wytrzymuje nawet przy odpowiednim obciążeniu. Trudno mi cokolwiek więcej doradzić. Może wypowie się ktoś bardziej obeznany ode mnie. Ja radzę zasięgnąć opinii specjalisty, np. podejść do jakiegoś serwisu komputerowego lub do znajomego, który zna się na rzeczy.
komentarz 27 grudnia 2017 przez powroo Nowicjusz (140 p.)
Okej. Dziękuje za pomoc.
0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
A może podpowiesz, co to za zasilacz i z jakim configiem działa? Na początek sprawdź napięcia jakimś programem typu HWinfo.
komentarz 27 grudnia 2017 przez powroo Nowicjusz (140 p.)
Zasilacz to POWER LC350H.

No mam ten program, zainstalowałem, ale jakoś ciężko mi coś z niego odczytać, bo zbytnio się na tym nie znam.
komentarz 28 grudnia 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Ten zasilacz to jakaś kupa. 180W na linii 12V. Jaki masz CPU i GPU? Jaka Płyta główna?

Włącz sobie HWinfo i poszukaj napięcia +12V +5V +3.3V. To powinny być czujniki na płycie głównej.
komentarz 28 grudnia 2017 przez powroo Nowicjusz (140 p.)
Procesor: AMD Fx(tm)- 6100 Six Core 3.30 GHZ

Grafika: NVIDIA GEFORCE GT 630

Płyta główna MSI MS-7641
komentarz 28 grudnia 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Sprawdź kondensatory na płycie głównej, czy ich nie wybrzuszyło. Jeżeli nic nie zostało uszkodzone to wymiana zasilacza na markowy powinna pomóc. Co z tymi napięciami?

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 398 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kacmil Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 117 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez dawid_cisco Użytkownik (930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 631 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Piotrovsky Nowicjusz (170 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...