• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Freezowanie PC

Object Storage Arubacloud
0 głosów
619 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Piotrovsky Nowicjusz (170 p.)

Zacznę od tego, że freezuje mi często komputer. Na razie tylko podczas dość wymagających gier takich jak: GTA V, Tombrider czy Sea of thevies. Z początku było to tak, że mogłem grać 3godziny lub i nawet więcej a teraz po godzinie lub mniej freez. Przydarzyło mi się, że podczas zmiany grafiki z najniżej na rekomendowaną nastąpił freez przy Tomb Riderze. Dzisiaj zauważyłem i usłyszałem jak nie naturalnie wentylatory karty zaczęły pracować od jakiegoś momentu, wydawały dźwięk jakby coś przeszkadzało im w pracy a gdy już przestały oraz karta zaczęła naturalnie pracować w tym samym momencie nastąpił Freez. Mam to od dłuższego czasu i wydaję mi się, że problem się pogłębia. Testowałem kartę graficzną i procesor programem FurMark i przy obciążeniu karty graficznej na 100% przez 15 minut osiągnęła temperaturę 79 stopni z myślą, że zfreezuje ale tak się nie stało. Mój znajomy twierdzi, że to wina zasilacza, ponieważ mój zasilacz lub kabel od zasilacza lub podłączenie zasilania do płyty głównej jest uszkodzone (tego jeszcze niestety nie wiem i nie mam jak się upewnić i sprawdzić innym zasilaczem) Wiem, że miałem kilkanaście razy tak, że podczas grania komputer po prostu się wyłączał a następnie nie dało się włączyć za pomocą przycisku power, dopiero się włączył gdy zacząłem się bawić z kablem od zasilacza przy podłączeniu zasilania do płyty głównej. Jeden mi mówi, że to uszkodzone piny, drugi że kabel od zasilacza, trzeci zasilacz, a ja twierdze że coś z kartą i zasilaczem jest.. Być może ktoś z was mnie wspomoże i oświeci wiedzą? Mogę też wysłać filmiki jak "ożywiam" komputer bawiąc się kablem od zasilacza dla rozjaśnienia sytuacji. 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 stycznia 2020 przez Łukasz Bombała Początkujący (300 p.)
Jakie masz temperatury na GPU? Sprawdź to np w MSI Afterburner i w albo zwiększ max temp lub prędkość obracania się wentylatorów. (rozumiem że komputer jest co jakiś czas czyszczony a grafika nie jest miejscem rozwijania się nowej cywilizacji) Co do "ożywiania" komputera za pomocą ruszania kablami, to sprawdziłbym na twoim miejscu po kolei złącza, kable i to czy zasilacz nie daje Ci złych napięć
komentarz 23 stycznia 2020 przez Piotrovsky Nowicjusz (170 p.)
Dzięki za pomoc, wszystko się okazało, że pin od kabla zasilającego płytę główną był za bardzo rozszerzony (zielony kabelek). Wyjąłem pin oraz ścisnąłem dzięki czemu wszystko działa sprawnie :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez mhvw Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,086 wizyt
pytanie zadane 15 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez Werlock Użytkownik (580 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 430 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...