• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy mogę zainstalować dysk SSD PCI express na mojej płycie głównej?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
8,655 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez tasioor Nowicjusz (120 p.)

Witam,

Posiadam płytę główną Asus P5N72-T Premium. Czy mogę zainstalować na niej dysk SSD ale w złączu PCI express. Płyta ta posiada stara wersje interfejsu Sata dlatego pomyślałem że może to być dobry pomysł na ominięcie tego ograniczenia. 

Oto wyciąg zlacz PCI z instrukcji tej płyty:

2 x PCIe 2.0 x16 slots (support NVIDIA® SLI™ 
technology; blue ��@ x16, x16 speed)
1 x PCIe x16 slot (black @ x16 speed)
2 x PCIe x1 slots (PCIEX1_1 (black) is compatible with 
 the audio slot.) the audio slot.)
2 x PCI 2.2 slots

 

Z tego co widać to sloty PCI mają prędkość 1x stąd podejrzewam że na dysk SSD są za wolne. Pytanie czy dysk można podłączyć na jednym ze slotów przeznaczonych na kartę graficzną? Posiadam tylko jedną kartę więc dwa takie złącza mam wolne.

Pozdrawiam!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 stycznia 2018 przez KaliMathew Nowicjusz (240 p.)

Siema! 

 

Twoja płyta niestety nie ma PCIe 4.0 a nawet 3.0 tak jak jest to w standardzie dysków SSD o których wspomniałeś. Więc wyjdzie to na jedno, ponieważ PCIe 2.0 który masz na płycie ma przesył do 500MB/s a SATA II u ciebie ma 3GB/s więc i tak lepiej wyjdziesz na SATA, co nie zmienia faktu że czy to SATA czy PCIe to będzie wąskim gardłem dla dysku SSD. Ale zawsze lepiej chodzi SSD niż zamulony talerzowiec nawet przy SATA I. winkyes Osobiście Moim zdaniem bierz jakąś ADATE na SATA bo za PCI dużo nie zyskasz i wydasz o wiele więcej kasy. Pozdrawiam!

komentarz 1 stycznia 2018 przez tasioor Nowicjusz (120 p.)
Kolego dziekuje Ci serdecznie za rade. Zrobię tak jak mówisz kupię dysk na SATA. W przyszłości muszę pomyśleć już o złożeniu nowego komputera ten już będzie miał jakieś 12 lat Ale nadal działa ok.
komentarz 8 stycznia 2018 przez KaliMathew Nowicjusz (240 p.)
Nie ma problemu, cieszę się że mogłem pomóc. Co do komputera to nie ważne że ma już tą dekadę za sobą. Jak się odpowiednio użytkuje to będzie służył jeszcze przez następne 12 lat. Pozdrawiam i życzę powodzenia modernizacji komputera.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 716 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,562 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 974 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez l3arkacpers Nowicjusz (170 p.)

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...