• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podpięcie CSS prawidłowe ale nie działa?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,201 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2017 w HTML i CSS przez Kube Obywatel (1,180 p.)

Mam ciekawy problem - podpinam arkusz CSS i wszystko jest zgodnie ze sztuką, jednak na ekranie nie wyświetla się nic co zostało ostylowane - dla testu samo tło na niebiesko i czcionka na czerwono. Po otwarciu w przeglądarce wygląda wszystko standardowo - tło białe i tekst czarny. Co ciekawe jak otwieram narzędzia developerskie (F12) to widac, że css podpięty. Ba, wchodze do niego przez narzędzia i zmieniam mu ten kolor tła z niebieskiego na czerwony. I co się dzieje? kolor tła ustawia się na czerwony. Co może być nie tak??

 

Poniżej kod, żeby nie było wątpliwości:

 

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<html lang="pl">
<meta charset="utf-8">
<title>Strona do testów</title>

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css"/>
</head>
<body>

QQQQQQQQQQQ

</body>
</html>

______

arkusz css o nazwie style.css :

body {
	background-color: blue;
	color: red;
}

 

komentarz 20 grudnia 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
W podanym kodzie masz błąd, użyłeś dwa razy znacznika <html>, ale to raczej nie wpływa na Twój problem.
U mnie Twój kod działa bez problemu... a jak sprawdzasz w narzędziach developerskich to nadane style są aktywne, czy są przekreślone i nadpisane innymi?
Spróbuj dać style w pliku html i sprawdzić, czy działa.
A jeśli korzystasz z win10 lub 8 to proponuję uruchomić komputer ponownie (ale uruchomić, a nie wyłącz włącz), aby załadować od nowa

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Wyczyść cache przeglądarki.
komentarz 20 grudnia 2017 przez Kube Obywatel (1,180 p.)
Czyściłem wcześniej (CTRL+F5) i nic. Arkusz stylów ma właściwe rozszerzenie - nie jest plikiem tekstowym. Ponadto znajduje się w tym samym folderze ... Sprawdziłem na Chrome i FF. Nic nie działa...
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
CTRL + F5 w przeglądarce, powinno pomóc ;)
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2017 przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)
W bracketsie czasem tez tak miałem po resecie i wyczyszczeniu pamięci podręcznej przeglądarki dzialalo. Może plik jest w folderze css i nie widzi
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2017 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Upewnij się, że arkusz stylów znajduje się w tym samym folderze, co dokument html. Sprawdź, czy nazwa arkuszu zgadza się z tą w dokumencie html. Może masz wyłączone pokazywanie rozszerzeń plików i zamiast takiej nazwy "style.css" jest taka "style.css.css".
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2017 przez Kube Obywatel (1,180 p.)

Proszę o zamknięcie tematu. Powodem braku działania arkusza styli css były różne kodowania plików html i css smiley

co nie zmienia faktu, że ciekawi mnie dlaczego poprzez narzędzia developerskie w przeglądarce działało.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 433 wizyt
pytanie zadane 29 września 2017 w HTML i CSS przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 253 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2022 w HTML i CSS przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...