• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obsługa pada (dokładnie Joysticka) w własnym programie używając biblioteki QT

0 głosów
992 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2017 w C i C++ przez Doli Nowicjusz (200 p.)
Cześć,

czy obsługiwał ktoś z was kiedyś pada za pomocą biblioteki QT? Mam problem z wykrywaniem połączenia, gdy pad jest podłączony. Chciałbym, żeby np po podłączeniu pada wykonała się jakaś funkcja, a gdy nie będzie podłączony, żeby np nie robiło się nic lub wyświetlił się jakiś mój komunikat. Używam biblioteki QGamepad i QGamepadManager.

Dziękuję za pomoc :D
komentarz 16 grudnia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Ale niby jaki masz problem? Na Qt się zbytnio nie znam, ale znalazłem w dokumentacji banalnie proste w użyciu metody sprawdzające podłączenie pada.
komentarz 16 grudnia 2017 przez Doli Nowicjusz (200 p.)
    QGamepad *lop=new QGamepad(deviceID);
while(true){
qDebug()<<lop->isConnected();
}

Gdy używam sobie takiego kodu to niezależnie od tego czy pad jest podłączony czy nie to wyświetla mi false (czyli nie podłączony), dopiero gdy gdzieś w kodzie zastosuję 

    lop->connectedChanged(true);

to wtedy zmieni wartość na true. A ja chciałbym, żeby wartość na true zmieniała się przy podłączeniu pada, a nie po wykonaniu mojej linijki. Nie wiem może używam nie tych funkcji.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Może ten przykład w czymś ci pomoże.

komentarz 16 grudnia 2017 przez Doli Nowicjusz (200 p.)
Dzięki :D Sprawdzę czy działa i dam znać :D
komentarz 18 grudnia 2017 przez Doli Nowicjusz (200 p.)

Aktualnie mam tego typu problem, że gdy uruchamiam ten kod z podłączonym Padem/Joystickiem, program jakby go nie wykrywał, bo 

gamepads.isEmpty()

zwraca wartość true, mimo, że pad jest podłączony

Przypuszczam, że coś może być nie tak z tą linijką kodu:

auto gamepads = QGamepadManager::instance()->connectedGamepads();

Czy macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu? :D

 

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 231 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 289 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2017 w C i C++ przez niezalogowany
+1 głos
0 odpowiedzi 1,018 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...