• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poprawne oraz uniwersalne podejście do wyświetlania błądów - aria oraz ingerencja JS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
116 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2017 w HTML i CSS przez kevin Mądrala (5,010 p.)

Witam!

Przedstawię moje pytanie na przykładzie okienka typu modal do zmiany hasła do konta. Pytanie tyczny się też kategorii JS ponieważ wykorzystuję tutaj mechanizm AJAX

https://jsfiddle.net/adriansikora344/zq1syrt2/

     Zastanawiam się jak zareagują czytniki jeżeli może być tak że informację o błędach będę wyświetlał na dwa sposoby. Pierwszy: przy kontrolce. Będą to błędu typu nie wpisano hasła itp. Zwykłe sprawdzenie poprawności danych. Drugi: Błąd połączenia z serwerem błąd połączenia z bazą danych czyli błędy które nie jestem wstanie przypisać do żadnego input'u więc na drugi sposób mam pojemnik <div class="modal-errors-container" role="alert" aria-atomic="true"> Jest tam jeden na sztywno wpisany błąd (Błąd połączenia!) ponieważ jeżeli nie zostanie nawiązane połączenie to nie otrzymam od serwera informacji o błędzie do wyświetlenia tylko błąd jest jednego typu i wyświetlam go poprzez .show(). Jak zareaguje czytnik jeżeli ma on wpisany styl css display: none ? Czytnik go ominie ? Jak po próbie wysłania formularza poinformować roboty aby przeczytały błędy które powstały przy próbie wysłania formularza ? Dzieje się to automatycznie ? Co do pierwszego sposobu to mogę określić za pomocą tagów aria że że element <a aria-required="true" aria-describedby="id-inputa" aria-invalid="true"> informuje o błędzie dla konkretnej kontrolki i za pomocą JS wpisywać tam błędy, kolejne pytanie czy jeżeli taki element nie zawiera aktualnie napisu z błędem to może być bez tagu display: none; ?

      Patrząc na to że aby przystosować stronę do wyświetlenia na urządzeniu o mniejszym ekranie będę musiał poprzestawiać elementy możliwe że z niektórych zresygnować więc najprawdopodobniej wszystkie błędy trafią do jednego pojemnika tagami CSS @media  nie jestem wstanie wpłynąć na kod JS więc uniwersalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie jednego i drugiego sposobu tylko że za pomocą CSS @media nadanie odpowiednim pojemnikom tag display: none dla różnych szerokości ekranu ?

       Swoją drogą to w jaki sposób radzić sobie z identyfikowaniem elementów poprzez id tak aby patrząc na kod JS wiedzieć gdzie szukać elementu w kodzie html ? Ja kombinuję dodając do id elementu nazwę elementu głównego rodzica ( w tym wypadku okienka modal ) ale powoduje do dość długie nazwy... Czy jest na to rada aby nie powodować konfliktów ? Czy jeżeli w dwóch różnych okienkach dialogowych mam element o id="blabla" to czy istnieje coś typu $('.change-account-password #blabla') ?

 

Pozdrwiam !

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2020 w HTML i CSS przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 81 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w JavaScript przez Piotr Szramowski Użytkownik (860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 331 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2017 w JavaScript przez kevin Mądrala (5,010 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...