• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ARIA - Czytanie całego komponentu jako całości

Object Storage Arubacloud
+1 głos
149 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2020 w HTML i CSS przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)
Załóżmy że mamy zwyczajny komponent złożony z obrazu, tytuły i opisu. Chcę by ARIA rozpoznawała to jako całość, w sensie gdy np. korzystam z czytnika ekranu to żeby nie przechodziło po kolei przez tytuł, opis itd. tylko od razu całość czytało.

Znalazłem że role="button" pomaga trochę, ale tylko trochę, bo testując zauważyłem że jak najpierw przeczyta faktycznie od razu cały komponent to potem po kolei jednak przechodzi wewnątrz komponentu po tytule, opisach itp.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 lipca 2020 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
wybrane 20 lipca 2020 przez Davidelo18
 
Najlepsza
Czemu chcesz wymusić czytanie tego jako całości, skoro sam zauważasz, że komponent składa się z trzech rzeczy?

Dostawianie losowych ról nie jest dobrym pomysłem. Zrobienie z tego przycisku sugeruje, że można to kliknąć i wykona się jakaś akcja. To także informacja dla użytkownika, że element jest focusowalny i działają dla niego określone przyciski na klawiaturze.
komentarz 19 lipca 2020 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)
W ramach nauki po prostu i z ciekawości ;)
Chcę po prostu by czytnik mi to przeczytał jako całość, a potem już nie szedł na poszczególne elementy komponentu tylko przechodził dalej do np. drugiego, takiego samego komponentu.
komentarz 19 lipca 2020 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
Nie da się wymusić konkretnego zachowania czytnika.
komentarz 19 lipca 2020 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)
A jest sposób by ARIA widziała to jako całość?
1
komentarz 19 lipca 2020 przez Comandeer Guru (600,730 p.)

Nie ma. A nawet jeśli, to czytnik może to przeczytać jak chce – a dokładniej: jak chce użytkownik.

komentarz 20 lipca 2020 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)
W takim razie pozostaje zamknąć pytanie. Dzięki ;)
komentarz 27 lipca 2020 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)

UWAGA, mała aktualizacja do pytania, która może być pomocna dla ludzi z przyszłości :D Po wielu godzinach przeszukiwania nie zwątpiłem nawet po tym wątku i się uparłem że przecież musi się tak dać zrobić! I mam mam mam mam i jeszcze raz mam rozwiązanie swojego problemu :D Programowanie jest piękne :D

A więc, jeśli chcecie by cały komponent czytało Wam jako całość, bez przeszukiwania potem wgłąb to dajecie na rodzicu...
 

role="tab"


Tak :D To tylko tyle i aż tyle. Pozdrawiam ludzi z przyszłości, którym być może to pomoże ;)

komentarz 27 lipca 2020 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
W zepsuciu swojej strony – tak, zapewne pomoże.
komentarz 6 sierpnia 2020 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)
Przecież pisałem, to tylko w ramach nauki i zabaw z ARIĄ, a nie na komercyjny projekt ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 78 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w JavaScript przez Piotr Szramowski Użytkownik (860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2017 w JavaScript przez kevin Mądrala (5,010 p.)

92,544 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...