• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Potrzebuje porady co mam dalej zrobić

Object Storage Arubacloud
0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez vnm90 Nowicjusz (180 p.)
Witam.

Uczę się programowania samodzielnie opanowałem w mniejszym lub większym stopniu HTML, CSS, Javascript(dalej szlifuje ten język), SQL i bawię się trochę w Wordpressa. Spełniłem wymagania i aplikowałem na darmowy bootcamp w Londynie żeby zrobić wielki krok i dostać się wreszcie do tej społeczności. Pragnę też ukształtować wiedzę którą nabyłem w jakąś poprawną całość bo dalej czuje że nie jestem w 100% gotowy(wiem perfekcjonizm zabija). Jeszcze czekam na odpowiedź czy się dostałem.

Teraz moje pytanie co mam robić dalej... jeśli się nie dostanę poszukać płatnej szkoły w Polsce lub Anglii(mieszkam w Anglii), uczyć się dalej samodzielnie lub jakieś inne rozwiązanie które pomoże mi się załapać przynajmniej na jakąś praktykę, która pomoże mi się rozwinąć i uzyskać pracę.

Z góry dziękuje za rady.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Za mało informacji i trudno powiedzieć

Nie wiadomo co umiesz i w jakim stopniu, nawet jeśli napiszesz nam że twoje umiejętności są "dobre", może wystąpić "efekt Krugera-Dunninga" - osoby początkujące lubią przewyższać swoje umiejętności. Klepanie kodu to jedna z tych dziedzin, gdzie na wczesnym etapie nauki mamy bardzo duże możliwości, więc sporo osób uważa że umieją dużo, mimo że są dopiero początkującymi.

[Do oceny umiejętności użyj rzeczywistych ofert o prace + rozmowy o prace dają cenne informacje... i czasami efekt uboczny - prace w zawodzie]
Sprawdź oferty pracy w swojej okolicy, na stanowisko juniora (z tego co widze, to na frontend developera), jeśli uznasz że spełniasz całe minimum + kilka (lub kojarzysz coś) z dodatkowych wymagań, wysyłaj CV i chodź na rozmowy rekrutacyjne.
Jednak nie chodź na nie z stresem, że musisz znaleźć prace bo nie starczy ci na jedzenie, z tego co widze masz jeszcze sporo czasu na nauke, więc nic się nie stanie jeśli cie nie przyjmą. Traktuj to bardziej w formie sportu, jak sie uda to fajnie, jak sie nie uda to nic nie tracisz + masz informacje czego ci brakuje. Następnie szlifujesz umiejętności w oparciu o swoje braki i zdobywasz prace, później powinno pójść luźniej.

[Jeśli masz czas, baw sie tym programowaniem/kodowaniem - próbuj różnych rzeczy, jak stwierdzisz że czujesz sie w tym dobrze - możesz spróbować projektu w grupie]
Ważne też jest to, ile masz lat
Jeśli przykładowo teraz kończysz szkołe średnią lub już ją skończyłeś, będziesz mieć mniej czasu i swobody na nauke i próbowanie nowych rzeczy, niż w przypadku osoby której pozostało kilka lat do matury.
Jeśli jednak masz ten czas, radzę pobawić się różnymi technologiami, frameworkami, bibliotekami itp, popróbować różnych rzeczy. Z tego co widze uczysz sie na fronta, więc popróbuj np jQuery, Reacta, Ajaxa, Angulara - umiejętność ich używania jest dość często wymagana nie tylko w normalnej pracy, ale też w projektach "po godzinach", które czasami są organizowane przez osoby chcące stworzyć jakiś ciekawy projekt z innymi (wspólna nauka, lepsza atmosfera), przeważnie non profit. Jeśli uważasz że jesteś w stanie pracować bezproblemowo nad projektem, możesz zebrać kilka osób o podobnym poziomie (na forum lub wśród znajomych) i razem zrobić jakiś projekt. Przykładowo jedna osoba robi frontend, dwie robią backend + api, a trzecia zajmuje sie np aplikacją mobilną. Jeśli aplikacja wyjdzie fajnie, zawsze możecie złożyć się na jakiś januszowy hosting i zarobić kilka groszy, z projektu którego celem była nauka a nie pieniądze
komentarz 5 grudnia 2017 przez vnm90 Nowicjusz (180 p.)
Mam 27 lat i skończyłem studia licencjackie w Polsce. Obecnie pracuje w Anglii full-time więc z wolnym czasem jest średnio, ale jakoś daje radę, Wiem że jeszcze sporo nauki przede mną, tylko boję się, że pewnego dnia będzie za późno na realizacje swoich założeń.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 218 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maxeee Początkujący (340 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...