• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Potrzebuje porady.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
240 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maxeee Początkujący (340 p.)

Witam to ponownie ja niestety. Mianowicie chodzi o dwa małe pytania na które potrzebuje odpowiedzi najlepiej osoby która zna się na rzeczy a mianowicie.

1. Zrobiłem animacje chodzenia  w Canvas ogólnie wygląda to tak. http://www.aragonia.ugu.pl, chciałem spytać jak zrobić tak żeby zatrzymać animacje żeby tylko działała jak poruszamy się strzałkami. 

2. Mianowicie do takiej oto gry trzeba stworzyć mapy, chciałem spytać jakim sposobem mogę zrobić takie mapy do tej gry jak w załączonych przeze mnie obrazkach, w jakimś programie? napisać w skrypcie? ogólnie czy jest jakiś poradnik do tego? 

Z Góry bardzo dziękuję! i pozdrawiam!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 września 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
edycja 21 września 2017 przez Chess
Moim zdaniem najlepiej byłoby gdybyś sam napisał sobie edytor map do swojej gry. Grafikę możesz stworzyć za pomocą techniki PIXEL-ART, przy okazji ucząc się czegoś nowego. Taki edytor możesz stworzyć w prawie, że dowolnym języku programowania.

Jeśli chodzi o animację, to napisz to tak:

a) Gdy naciśniesz klawisz (np. arrow-left), to po minięciu 10 sekund po zwolnieniu klawisza kończy się animacja.

b) Po zwolnieniu klawisza momentalnie kończy się animacja.

Jeśli chodzi o animację poruszania się postaci to:

a) Tworzysz 16 (klatek) postaci (takie same z drobnymi różnicami) i jak gracz przemieszcza się postacią to kolejno jest wyświetlana inna postać. Widać to szczególnie w grach RPG. Najlepiej byłoby to napisać na jednej grafice, czyli te postacie byłyby wszystkie zapisane tylko i wyłącznie pod jedną nazwą, np. character.gif. I wtedy w programie/skrypcie ustawiłbyś współrzędne do "wycięcia" odpowiedniej klatki postaci.

Jeśli nie chciałbyś robić wszystkiego samemu, to jest chyba takie coś jak RPG-MAKER.
komentarz 21 września 2017 przez maxeee Początkujący (340 p.)
A powiedź mi naprzykład żeby zrobić system logowania, rejestracji i ogólnie strony głównej np jak w margonem to można w canvas czy jak?
komentarz 21 września 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

Takie rzeczy jak system logowania i rejestracji lub inne tego typu wykonuje się raczej poza płótnem canvas, ale jeżeli się uprzesz, to możesz upakować, to w ten element.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez vnm90 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez BelethBeny Początkujący (300 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...