• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Doradzenie w projekcie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
221 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w JavaScript przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

Witam,

w niedalekiej przyszłości chciałbym zacząć swój dotychczas największy projekt, a mianowicie Program do nauki słówek (ang). Dotychczas moimi projektami były wizytówki lub bardzo proste bezużyteczne w większości programy, dlatego też umiem html, css, bs etc i trochę JS z jQuery. Chciałbym, żebyście poradzili jakimi językami będzie najlepiej to zbudować (mechanizm). Chcę również wprowadzić możliwość rejestracji. Wszystko polegałoby na tym, że miałoby się konto i wybierało lekcje np. zwierzęta i wyskakiwałyby słówka jeden po drugim i wpisywałoby się po polsku lub po angielsku. Czy PHP,JS,HTML,CSS wystarczą czy jeszcze jakiś język do tego dodać?

* Jeżeli możecie podesłać sprawdzone przez Was i godne polecenia poradniki, żebym mógł użyć ich w projekcie lub własne wskazówki to prosiłbym, żeby napisać.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
O, również zacząłem tego typu stronkę jakiś czas temu. Pisałem w czystym php, zaimplementowałem dodawanie słówek do bazy, system logowania i rejestracji, zmianę nauki na inny język i klawiaturę do wprowadzania obcych znaków i kilka innych rzeczy. Miałem napisaną również jedną grę (zwykłe odwracanie kwadratów za którymi kryły się polskie i angielskie słówka - takie memory ale ze słówkami i plan na stworzenie innych ćwiczeń do nauki z wybranym zestawem słówek).
Zaprzestałem jej tworzenie chociaż mam zamiar do niej powrócić, lecz najpierw postanowiłem nauczyć się trochę front-endu i innych rzeczy bo zrobił mi się niezły bałagan w kodzie a i wygląd samej strony był koszmarny (choć nie skupiałem się na nim w sumie a bardziej na działaniu).

Jeżeli Ty czujesz się już na siłach napisać tak duży projekt to moja rada jest taka:

Rozpisz sobie wszystkie funkcjonalności jakie będzie posiadała ta strona po czym wyrzuć wszystkie które tylko się da by stworzyć stronę która zachowa podstawową użyteczność ale będzie działać i będzie skończona (mając w głowie plan na dalszy jej rozwój). Ja robiłem wszystko naraz i to mnie zgubiło. Choć pewnie niedługo się za to zabiorę ale chce jeszcze poznać kilka technologii które wydają mi się pomocne w tym temacie.
+1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Wystarczy Ci sam JS, HTML i CSS, bo jest Node. Warto się tylko jeszcze zapoznać chyba z jakąś bazą danych, MySQL albo Mongo jest dość popularne w Node.

Rzecz jasna możesz wziąć jakiś inny język backendowy - wybór ogromny - prócz js'a, php, java, c#, python, ruby. [...].

Wydaje mi się, że najłatwiej będzie z PHP, ale to dodatkowy język do nauki, bo pozostałe 3 i tak musisz poznać.
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Może zacznij od czegoś troszkę prostszego? To wbrew pozorom nie jest łatwe zadanie, ponieważ każdą lekcję musisz przechowywać w bazie, punkty użytkownika i możliwość sprawdzenia ile zdobył pkt ( czy ukończył i zdał ). Może zrób najpierw prostego cmsa a potem pobaw się w trudniejsze rzeczy w backendzie? Po to, abyś najpierw nabrał wprawy przy odbieraniu danych / wysyłaniu ich :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 123 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2018 w Java przez DanielKowalskiX Początkujący (460 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 175 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...