• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z enum

Object Storage Arubacloud
0 głosów
201 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2017 w C i C++ przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Witam,

Z lekką pomocą poradnika ( http://www.cs.put.poznan.pl/arybarczyk/Kurs%20C++.pdf str 137 ) zacząłem pisać kółko i krzyżyk w konsoli. W pewnym momencie przestałem go czytać, bo chciałem się więcej nauczyć i stworzyć ten program samodzielnie. Funkcje do wyświetlania planszy napisałem dobrze. Problem zaczął się przy funkcji do zmiany pól (na kółko lub krzyżyk). Po pierwsze cout i cin odpowiedzialny za wprowadzenie pola przez gracza wyświetla się 2 razy
(opisałem go odpowiednim komentarzem żeby było łatwiej znaleść). Po drugie enum od planszy który ma 3 wartości
(puste, kółko, krzyżyk) jest na początku ustawiany wszędzie na pusty, ale if(plansza[q][i]!=PUSTE) zawsze zwraca prawdę. W dodatku nie ma możliwości żeby enum się zmienił przed tym if bo jego zmiana następuje dokładnie po nim.

PS Nie zaglądam teraz do poradnika bo nie chce się sugerować gotowym programem. Potrzebuje tylko naprowadzenia na właściwe rozwiązanie.

Kod: http://wklej.org/id/3311609/

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
wybrane 3 grudnia 2017 przez kvbq
 
Najlepsza

Twoja pętla do while będzie się wykonywała w nieskończoność. Twoja zmienna kolej po pierwszym przejściu ma już ciągle wartość true co jest przyczyną ciągłego wykonywania się tej pętli i tego, że nie dwa, nie trzy ale dowolną ilość razy program się będzie pytał o podanie nr. pola dopóki go nie zamkniesz. Musisz dopracować ten kod i gdzieś tam wśród tych pętli powinieneś ustawić zmienną kolej na false.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,943 wizyt
–3 głosów
2 odpowiedzi 357 wizyt
pytanie zadane 5 września 2017 w C i C++ przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 503 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2021 w Algorytmy przez Beginner555 Obywatel (1,760 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...