• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zakres architektury komputerowej

Fiszki IT
Fiszki IT
0 głosów
107 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2017 w Assembler przez asgaard Obywatel (1,300 p.)
zamknięte 2 marca 2019 przez asgaard
Witam

Z góry proszę Admin-ów o przeniesienie do poprawnego działu jeśli pytanie które zadam powinno znaleźć się gdzie indziej.

Mając trzy kroki w cyklu instrukcji które to są: fetch-decode-execute. Mam wytłumaczyć na tym poniższym przykładzie lub innym te trzy kroki używając x86 kodu. Przykład podaję poniżej:

addl (%ecx), %eax

Czy wystarczy to:

eax = eax + ecx ?

Z góry dziękuję
komentarz zamknięcia: nieaktualne

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 listopada 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (163,920 p.)
Procesor pobiera z pamięci ciąg bajtów (jeśli dobrze sprawdziłem): 0x6601C8. Następnie dekoduje te bajty i wie, że ma wykonać teraz instrukcję dodania do rejestru eax zawartości rejestru ecx (co my zapisujemy sobie jako addl (%ecx), %eax w notacji AT&T lub add eax, ecx w notacji Intela). Następnie procesor wykonuje tę instrukcję, czyli po prostu do rejestru eax dodaje zawartość rejestru ecx.

Nie wiem, czy coś więcej trzeba tutaj opisać, ale wydaje mi się, że nie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 72 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 39 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w C i C++ przez k222 Nałogowiec (29,230 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 6,550 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez easytodo Mądrala (5,390 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

84,736 zapytań

133,542 odpowiedzi

295,952 komentarzy

56,001 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...