• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z internetem - co robić?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
259 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Pikey Bywalec (2,330 p.)
Witam,

mam problem z internetem, pokażę na prostym przykładzie.

http://kb-piast.pl/ - strona pewnego klubu biegaczy (przykładowa strona, która mi nie działa - takich jest wiele więcej), i co się dzieje:
- Wifi na telefonie - strona śmiga jak ta lala, w wersji na komputer też;
- Wifi komputer - strona nie działa, błąd Połączenie zostało zresetowane. ERR_CONNECTION_RESET;
- Kabel komputer - strona nie działa, dalej ten sam błąd.

Ta strona wyżej jest oczywiście "przykładowa", jest tego więcej, np. nie mogę pobrać Firefoxa z głównej strony Mozilli, dziwne, nie?

Co zrobiłem:
- format komputera;
- antywirusy przeskanowały komputer, telefon z Wifi;
- reset routera;
- wgranie softu routera raz jeszcze;
- pingi: na onet normalnie, na kb-piast.pl - utrata ich;
- wziąłem router do moich rodziców, podłączyłem pod ich internet - działa bez zarzutów;
- testowałem kb-piast.pl na hideproxy.me - działa normalnie;

Wygląda na to, jakbym miał problemy z wczytywaniem stron na komputerach.... ale przez co? Wyeliminowałem wirusy itd. itd. Wszystko przeczyszczone. Może mieć to związek z anteną, która odbiera sygnał z wieży? Mam internet radiowy.

Tak, dzwoniłem do dostawcy, standardowa gadka - że mam wirusy, że u nich nie ma problemu i nie ma awarii. Bardzo proszę - pomóżcie lub naprowadźcie mnie jakoś, bo już straciłem swój cenny czas i nerwy, dodatkowo pracuje zdalnie, więc jest to dla mnie hiper ważne
komentarz 13 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Witam,
skoro wziąłeś router od rodziców i wszystko działało to wina Twojego routera.
Jeśli dobrze rozumiem niektóre strony działają, a inne nie, tak?
Sprawdź firewalla systemowego może on blokuje.
Po drugie sprawdź plik hosts, być może jest jakoś uszkodzony.
Skoro przez proxy Ci działa to wina leży po DNSie, jeśli dobrze pamiętam...
komentarz 13 listopada 2017 przez Pikey Bywalec (2,330 p.)
Router wziąłem do rodziców, żeby przetestować u nich internet - i nie było problemów. Połączyłem tylko ze swoją anteną - te problemy.

 

Nie może to być wina ani pliku hosts, ani firewalla, bo taki sam problem jest na każdym komputerze, ktorego podlacze (niezaleznie czy to WiFi czy kabel), za to na telefonie WiFi wszystko dziala.
komentarz 13 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Spróbuj jeszcze przeglądać internet na innej przeglądarce, aby wykluczyć kolejny czynnik.
Przyznam szczerze, że jeśli nie router, nie wina komputera, na dostawcę też nie wygląda bo na telefonie działa, dziwna sytuacja.
komentarz 13 listopada 2017 przez Pikey Bywalec (2,330 p.)
Oczywiście sprawdzane - nie działa. Dodatkowo wyszły problemy z Websocketem na Slacku, więc... może te DNSy, nie mam już bladego pojęcia.
komentarz 13 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
edycja 13 listopada 2017 przez shotokan
To może cofnijmy się do początku, od kiedy te problemy się pojawiły, czy był jakiś czynnik, który mógł to spowodować?
EDIT: Spróbuj na telefonie udostępnić internet i połączyć się komputerem...czy wtedy te strony nadal nie działają?
Można też podmienić DNSy na inne...
komentarz 22 listopada 2017 przez tirith Mądrala (5,940 p.)
A inny komputer podłączony do twojego routera też wykazuje problemy? Może fizycznie uszkodzony twój komputer.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 268 wizyt
pytanie zadane 15 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez adamraj Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez kdkdkd Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,324 wizyt
pytanie zadane 30 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Bonq Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...