• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wyświetlanie dat bez powtórzeń.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
787 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2015 w PHP przez emwu Użytkownik (540 p.)
przywrócone 14 czerwca 2015 przez emwu

Cześć.

Mam problem - muszę w liście <select> jako opcje wyświetlić daty z jednej z tabel w bazie danych. Daty są zapisane jako DATE. Gdy jednak używam polecenia DISTINCT daty te nadal się powtarzają. Domyślam się, że jest to spowodowane tym, że po prostu rekordy do których są one przyporządkowane nie mają takich samych wartości w pozostałych kolumnach tabeli. Czy istnieje inny sposób na wyrzucenie powtarzających się dat z tej listy?

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
wybrane 14 czerwca 2015 przez emwu
 
Najlepsza
Hmm… Pokaż może zapytanie.
komentarz 14 czerwca 2015 przez emwu Użytkownik (540 p.)
SELECT DISTINCT data FROM tabela ORDER BY data DESC

 

komentarz 14 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Przetestowałem i działa bez zarzutu. To nie są przypadkiem pola typu DATETIME różniące się np. godzinami?
komentarz 14 czerwca 2015 przez emwu Użytkownik (540 p.)
Nie, to pola typu Date, godzin w ogóle w nich nie ma. Po prostu w tabeli jest 10 kolumn. Kilka wpisów z taką samą datą ale innymi wartościami w reszcie kolumn. W sumie wyciągająć same daty skrypt powinien ignorować wartości w innych polach, więc nie wiem gdzie leży problem.
komentarz 14 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
No właśnie powinien… U mnie ignoruje. Może problem jest zatem z wyświetlaniem? Chociaż raczej bez sensu by to było.
komentarz 14 czerwca 2015 przez emwu Użytkownik (540 p.)
Hmm. A jaki polecasz sposób na wyświetlanie tych wartości?
komentarz 14 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

Jak najprostszy ;)

<?php
$db = new PDO('mysql:host=localhost;dbname=test;charset=utf8', 'root', 'password');

$dates = $db->query('SELECT DISTINCT data FROM data ORDER BY data DESC');
?>
<select>
	<?php while($date = $dates->fetch()): ?>
	<option><?=$date['data'];?></option>
	<?php endwhile; ?>
</select>

 

komentarz 14 czerwca 2015 przez emwu Użytkownik (540 p.)
Nie mam pojęcia jak, ale działa! :) Widocznie coś faktycznie pokręciłem przy wyświetlaniu. Aż mi głupio :) Wielkie dzięki! :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 134 wizyt
pytanie zadane 3 września 2017 w PHP przez mikoh81 Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2020 w JavaScript przez frostyuwu Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,218 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2019 w JavaScript przez Mesne191 Początkujący (460 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...