• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

debugowanie code blocks

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,302 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2017 w C i C++ przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
edycja 2 listopada 2017 przez Patrycjerz

Witam,

Próbuje użyć debugera w code blocks. Na początku wyswietlało mi się to:

ERROR: You need to specify a debugger program in the debuggers's settings.
(For MinGW compilers, it's 'gdb.exe' (without the quotes))
(For MSVC compilers, it's 'cdb.exe' (without the quotes))

Poszukałem na google i zgodnie z radami odnalazłem Executable Path. Nie znalazłem jednak co mam tam wpisać ,więc metodą prób i błędów wpisywałem, aż przestanie wyświetlać się błąd (zadziałało bin->debug->plik.exe). Ale przy próbie otworzenia jakiegokolwiek okna debugera nie mogę znalezc stanu zmiennych, ponadto nie pokazuje się taki żółty trójkąt, który pokazuje się na tutorialach na youtube i nie ma też konsoli, która szczególnie by się przydała, bo parę zmiennych trzeba wpisać z klawiatury.

Jeśli to w czymś pomoże to w zakładce o debugerze pokazuje to:

Active debugger config: GDB/CDB debugger:Default
Building to ensure sources are up-to-date
Selecting target:
Debug
Adding source dir: C:\Users\PC\Desktop\gy\
Adding source dir: C:\Users\PC\Desktop\gy\
Adding file: C:\Users\PC\Desktop\gy\bin\Debug\gy.exe
Changing directory to: C:/Users/PC/Desktop/gy/.
Set variable: PATH=.;C:\TDM-GCC-64\bin;C:\TDM-GCC-64;C:\Program Files (x86)\Borland\CBuilder6\Bin;C:\Program Files (x86)\Borland\CBuilder6\Projects\Bpl;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files (x86)\Intel\iCLS Client;C:\Program Files\Intel\iCLS Client;C:\Windows\System32;C:\Windows;C:\Windows\System32\wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0;C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\DAL;C:\Program Files\Intel\Intel(R) Management Engine Components\DAL;C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT;C:\Program Files\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT;C:\Users\PC\AppData\Local\Microsoft\WindowsApps
Starting debugger: C:\Users\PC\Desktop\gy\bin\Debug\gy.exe -nx -fullname -quiet  -args C:/Users/PC/Desktop/gy/bin/Debug/gy.exe
done
Registered new type: wxString
Registered new type: STL String
Registered new type: STL Vector
Setting breakpoints
Debugger finished with status 0

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

(zadziałało bin->debug->plik.exe)

A ten plik.exe to co to jest? Z błędu wynika, że środowisko nie ma ustawionej ścieżki do debugera gdb.exe. On powinien znajdować się w tym samym katalogu co g++, czyli <mingw>\bin. Z tego, co pamiętam, wystarczy w opcjach wpisać po prostu gdb.exe. Jeśli to nie zadziała, podaj pełną ścieżkę.

komentarz 4 listopada 2017 przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Ten plik.exe to po prostu program, który chciałem zdebugować, w wersji exe zamiast cbp. Nic innego nie znalazłem wszytko na internecie sugerowało, że debuger jest wbudowany w code blocks, ale nie umiałem znalezć gdb.exe. Zainstalowałem MinGW z jakiegoś open source i w folderze bin znalazłem gdb.exe, podłączyłem ale nadal nie działa.

EDIT: Naprawione. W złym miejscu wpisywałem gdb.exe. Trzeba było w executable path.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 962 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w C i C++ przez DanielCEO Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 275 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w C i C++ przez AgaLuk Nowicjusz (210 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...