• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do sędziowania w szachy

Object Storage Arubacloud
–1 głos
2,855 wizyt
pytanie zadane 20 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Cześć.

Poszukuję programu typu ChessArbiter, za pomocą którego moglibyśmy w szkole przeprowadzić trudniej szachowy. ChessArbiter ma taki duży minus że w wersji demonstracyjnej obsługuje tylko do 15 osób i tylko 5 rund. Znacie jakieś fajne zamienniki, aby można też było po każdej rundzie wydrukować listę osób grających w następnej partii? A może znajdziecie jakiegoś linka do wersji pełnej tego programu?
komentarz 21 października 2017 przez niezalogowany

- za próbę oszustwa 

komentarz 22 października 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
oszukałem Cię?

Wkurzają mnie tacy ludzie strasznie. Nic nie wiesz z informatyki, a z jakiegoś powodu przeglądasz każdy post, i szukasz gdzie mógłbyś dać swój genialny i niezwykle pomocny komentarz.
komentarz 22 października 2017 przez niezalogowany
edycja 22 października 2017

Mnie nie oszukałeś, ale piractwo to jest oszustwo.

Nie rozumiem 

Nic nie wiesz z informatyki, a z jakiegoś powodu przeglądasz każdy post, i szukasz gdzie mógłbyś dać swój genialny i niezwykle pomocny komentarz.

Nie wiem, skąd masz informacje o tym, "ile wiem z informatyki". Na większość odpowiadam normalnie, ale jeśli widzę np. prośbę o pirata to... Ale o szachach wiem dość dużo, więc chętnie bym się z toba w nie zmierzył wink

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 października 2017 przez Beniamin Spyra Obywatel (1,600 p.)
wybrane 22 października 2017 przez jankustosz1
 
Najlepsza

Polecam Wizard Event Reporter. Nie jest przeznaczony do szachów, ale wydaje mi się, że sposób liczenia punktów, losowania przeciwników itd. jest ten sam. 

Tu jest masz fajny tutorial.

komentarz 22 października 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
edycja 22 października 2017 przez jankustosz1
Po dodaniu graczy on ma przycisk Begin Event. U mnie jest wszystko prawie tak samo tylko nie ma tego przycisku :(. Wiesz może jak trzeba to zrobić w nowszej wersji programu?
komentarz 22 października 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
już sobie z tym poradziłem, trzeba było wybrać nie turniej Dungeon Dragon, a Magic i działa.

Chyba z tego będę korzystał, ma drobny minus, że nie pokazuje kto pauzuje gdy jest nieparzysta liczba osób.
komentarz 22 października 2017 przez Beniamin Spyra Obywatel (1,600 p.)
Nie możliwe, nigdy nie zajmowałem się sędziowaniem, ale uczestniczyłem w wielu turniejach Magica i zawsze na wydruku było pokazane kto ma "Bay'a". Program liczył to jako wygraną 2:0, ale była mniej wartościowa niż normalna wygrana 2:0.
komentarz 22 października 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Jeżeli będzie nieparzysta liczba osób to dodam dodatkową osobę o nazwie pauza. Każdy kto będzie z nim grał to wygra.

Da defaultowa pauza ma taki minus że osoba wygrywająca dostaje od razu 3 punkty i nie da się tego zmienić. (także będzie mniej wartościowa bo wygrana z graczem który nie zdobył żadnego punktu jest najmniej wartościowa)

Dzięki wielkie.
0 głosów
odpowiedź 21 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 4 listopada 2020 przez Patrycjerz
1) - za piractwo

2) Skoro nie chcecie wydawac pieniedzy, to ruszcie te tyłki od komputerow spotkajcie sie w parku lub na przerwach, lub nawet na WF i tak zorganizujacie ten turniej. Jak my wyszlismy raz z kolegami z taka propozycja, to nauczyciela od WF to nawet ucieszylo. A nie trzeba nic wiecej niz kartki papieru i olowka....
komentarz 22 października 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Po każdej partii rozpisywanie tego wszystko trwałoby zbyt długo. W jakimś ping pongu itp, takie rzeczy przechodzą, ale w systemie szwajcarskim już nie.

- Za jakie piractwo? Mówię że każda alternatywa jest dobra, w tym crack, którego już jestem pewny że nie ma na 100%.
komentarz 22 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Napisano nie raz, ze ti craca nie dostaniesz, nawet gdy jest, a pewnie sie znajdzie. 2) kiedys ludzie nie pisali na komputerach a turnieje szachowe byly? Lenistwo czy jak? "Po każdej partii rozpisywanie tego wszystko trwałoby zbyt długo" Krotko i na temat, dla chcacego nic trudnego i to ostatnio komentarz pod tym tematem/postem
komentarz 22 października 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
1) Jesteś taki mądry, rozpisujesz system szwajcarski na karce to spróbuj znaleźć choć jednego linka jak to zrobić. Tam się liczą nie tylko punkty graczy, ale także suma punktów które zostały zdobyte przez pokonanych przeciwników, i jest tego jeszcze więcej, jakieś progresy itd. Nie wymądrzaj się jak nie masz pojęcia.

2) człowiek bywa omylny i może się po pomylić a lepiej żeby tak nie było bo ja też gram

3) kiedyś turniej trwał nie wiadomo jak długo, a my mamy 3 lekcje na to, w dodatku musieliby posługiwać się innym systemem, lub uprościć szwajcarski i dużo więcej w kojarzeniach pozostawić przypadkowi.

 

Masz problem z crack'ami - nie dawaj, proste. Nawiasem mówiąc ciekawe czy płaciłeś za wszystkie programy z których korzystasz...
komentarz 22 października 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 22 października 2017 przez DragonCoder
Korzystam z programow OpenSecure, wiec placic nie musze i nie ustepuja jakos nardzo wersja platnym, ktore czasami denerwuja, ale to nie temat tego postu. Ilu zawodnikow bierze udzial i ile rund ma byc rozegranych? Chyba, ze kazdy z kazdym....

EDIT:  

Polski zwiazek szachowy uzywa takze komputerow, tylko jest roznica, bo oni maja ranking i punlty, dzieli czemu moga przydzielic do siebie zawodnikow, zgodnie z zasadami panujacymi w syatemie szwajcarski, gdzie syatem szwajcarski poprzedzaja inne syatemy, zaleznosci czy sa to eliminacje czy nie. Nie wiel ile osob sie zglosi do Waszwgo turnieji, ale zakladajac ze 5, to nie widze sensu izywania systemu szwajcarskiego, juz lepiej rozegrac kazdy z kazdym, z czasem i np. po 3 rundy miedzy zawodnikami. Czyli 2:0 i wygrywa osoba majaca 2 wygrane rundy. Wazne jest ilosc zawodnikow, jak ja podasz to mozna myalec dalej
–3 głosów
odpowiedź 20 października 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Dziwne, że będąc w temacie nie zauważyłeś takiej informacji. Ja się pytam o jakiego linka Ci chodzi?

M.

komentarz 20 października 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Przecież na 1 turniej szkolny nie będzie nikt płacił tyle kasy, właśnie z tego powodu szukam zamiennika.
komentarz 20 października 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Przez to że dałeś spam swoją odpowiedzią mniej osób zobaczy temat.
komentarz 20 października 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Szukałeś linka do pełnej wersji programu. Jaki spam?
1
komentarz 20 października 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
na forum nie promujemy piractwa
komentarz 22 października 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
to nie piratuj tylko podaj alternatywę.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 799 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2018 w C i C++ przez DanielMagik Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,053 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2021 w C i C++ przez lowprogramer Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...