• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra w szachy. Problem z poruszaniem się po polach zajętych przez inne figury. (i przeskakiwanie)

Object Storage Arubacloud
+1 głos
606 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2016 w C i C++ przez Rafaello Nowicjusz (170 p.)
edycja 24 listopada 2016 przez Rafaello
Tworzę grę w szachy dla dwóch osób. Nie jest to żaden projekt 2D, po prostu na konsoli ma się pojawiać aktualna pozycja figur którymi się ruszamy. Tak zacząłem to tworzyć, aby przećwiczyć programowanie obiektowe (i bardzo chciałbym to dokończyć). Na razie jestem na takim etapie, że ruchy figur na planszy są ograniczone przez samą planszę. W następnym etapie, chciałbym aby żadna figura nie mogła stanąć na pole zajęte przez inną figurę tego samego koloru ani nie mogła przeskoczyć innej figury.  Niestety tu mam problemy, żaden pomysł który zrodził się w mojej głowie nie działa. :( Prosiłbym więc o pomoc, o jakieś sugestie jak uporać się z tym problemem.

 

Jak wygląda mój program? Mój program składa się z trzech plików. Jeden to plik nagłówkowy z klasami, drugi to plik w którym są ciała funkcji składowych tej klasy a trzeci jest z funkcją main. Jeśli chodzi o klasy, to mam klasę bazową "Figura", której argumentami są współrzędne określające położenie figury oraz funkcje wirtualne: ruch i pokaz_polozenie. Z niej dziedziczą klasy konkretnych figur np. class Pionek. W pliku z ciałami metod tych klas, są ciała funkcji ruch i pokaz_polozenie dla konkretnych figur. W mainie stosuje polimorficzny *wskaznik, który służy do wskazania na to którą figurą się ruszamy.

 

Gdyby ktoś miał cierpliwość i czas, aby zerknąć na cały mój (trochę długi) kod, to można pobrać pliki z nim tutaj:

https://megawrzuta.pl/filesgroup/140ad6f03204a06af085534645ce18c9.html

Wrzucić kodu tu nie mogłem, gdyż zawierał zbyt dużo znaków.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 stycznia 2017 przez Filius Gaduła (4,120 p.)
plik został usunięty
komentarz 10 stycznia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

A jak program? Skończony już? smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 501 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2018 w Offtop przez Mondej Nowicjusz (140 p.)
–1 głos
3 odpowiedzi 2,821 wizyt
pytanie zadane 20 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
+14 głosów
6 odpowiedzi 936 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w Offtop przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...