• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błąd podczas formatowania laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
556 wizyt
pytanie zadane 10 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Nattaliiaa Nowicjusz (120 p.)

Witam, proszę o pomoc - 

Mam problem z laptopem z systemem Windows 8.1. Chciałam zrobić format komputera ponieważ się go pozbywam jednak bez skutku. System zaczyna sie resetować i za każdym razem jak dojdzie do 40% wyskakuje błąd i informacja że nie można przywrócić ustawień fabrycznych. Komputer już nawet nie chce się normalnie uruchomić. Kiedy go włączam to albo ekran mruga i może to trwać wiecznie albo następuje uruchomienie awaryjne. Kiedy chce odświeżyć system przy uruchomieniu awaryjnym komputer prosi mnie o podanie hasła i tu jest niespodzianka ponieważ moje hasło jest nie poprawne mimo że jestem jedynym użytkownikiem tego urządzenia i tego iż to samo konto mam zalogowane na nowym laptopie.. Ktoś już kiedyś miał podobny problem, wie co się popsuło lub jak ewentualnie naprawić ten błąd ? 

Model sprzętu to - Hp Pavilion Touch Smart 11 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 października 2017 przez grzybu Obywatel (1,760 p.)
Jeżeli nie masz żadnych wa żadnych danych na laptopie a posiadasz klucz aktywacyjny do systemu oraz płytkę z systemem porostu wgraj na nowo system.

Jeżeli nie masz klucza możesz go wyciągnąć jeżeli format nie uszkodził na tyle plików systemowych z folderu c:\windows przy pomocy programu key finder. Jednak nie masz możliwości uruchomienia systemu z laptopa wiec przy pomocy innego komputera musisz wypalić płytę z hirens 15.2 (można pobrac z internetu. darmowy system)

potem uruchamiasz laptopa z płyty wybierasz uruchomienie windows mini xp> wchodzisz w programy zakładka key and passwords i tam jest ten program. wybierasz partycje gdzie jest zainstalowany system oraz odpowiedni folder C:\windows

i masz wszystkie klucze jakie miałaś zainstalowane : klucz systemu, klucz z ms office, klucz z przeglądarki ie(nie powinien ci interesowac) kopiujesz to co chcesz i przechodzi do czystej instalacji win 8.1 z płyty z win 8.1

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 789 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
+1 głos
2 odpowiedzi 4,686 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,419 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...