• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

problem z routerem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
524 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2015 w Sieci komputerowe, internet przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
zmienione kategorie 19 lutego 2016 przez Mirosław Zelent
Mam taki problem a mianowicie od tygodnia coś się dzieje z internetem  po godzinie 15:00 na jakieś 45min nie mam internetu, Ok rozumiem pracę po stronie usługodawcy  ale codziennie  w koncu  wczoraj  rano jak wszedłem na komputer to już nie było internetu a dzień wcześniej był  wię myślałem że znów mają pracę na serwerach. Po południu  przyszedłem z pracy okazało się że  dalej  nie ma internetu  w koncu zadzwoniłem do nich i powiedzieli mi  że sygnał od nas do pana dociera  i że ma pan jeszcze podłączone jakieś urządzenie (dodam że sąsiadka ma z tej samej sieci i  mam hasło do niej i u niej chodził internet) i kazali  mi podłączyć bezpośrednio pod  komputer bez innego urządzenia  i okazało się że jest internet. I teraz mam taki problem  że na router nie mogę się zalogować  na adress 192.168.1.1 a wcześniej dałem radę  piszę mi że host docelowy jest nieosiagalny jak dam  ping 192.168.1.1 i co może być nie tak z routerem czy to router się zawiesił i nie potrafi się odwieśić po wciśnięciu w restart(ok 10 s)

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Piszesz tak niegramatycznie, że głowa boli.

Przez to, nie rozumiem czy w końcu masz internet, ale na ip 192.168.1.1 nie. Czy nie masz internetu o 15:00 każdego dnia, po zrestartowaniu routera.

Ja na Twoim miejscu dzwoniłbym do nich i prosił o technika.

 

A tak z innej beczki. Firma 1&1 ma tak słabych techników że 3 miesiące bez interneru byłem.

Nie wiedzieli co jest źle. Barany. Po 3 miesiącach sam z tatą doszedłem. Internet mają miodzio, ale ich technicy bazują na wiedzy z gimnazjum. Wyłącz i włącz. A co robią jak nie działa? - "Wezwiemy fachowca...", po czym, przychodzi kolejny dureń z tym samym wykształceniem. Oczywiście on również mówi "Wezwiemy fachowca, bo ja verstehe nicht".
+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)

Pracowałem przez jakiś czas na słuchawce w firmie X. Jak czytałem raporty "techników", to to komedia była. :D Ale do takich rzeczy firma techników nie wysyła, jeśli u nich na linii jest Ok, to ci powiedzą, że problem jest po twojej stronie i pierdy typu "Wymień rouret, kable, gniazdka, kompa, babcie, dziadka etc" i że technik nie może zostać wysłany.

 

Skoro przez modem wszystko działa, oznacza to, że problem jest u ciebie. Jak łączysz się tylko przez modem, to na komputerze musisz skonfigurować połączenie szerokopasmowe (na necie są instrukcje, jak to robić). Tam podajesz nazwe użytkownika i hasło, podane przez usługodawce. Skoro chcesz wpiąć router do modemu, a komputer do routera, to tą nazwę użytkownika i hasło musisz wprowadzić w routerze.

W tym routerze też, ustawiasz jego adres na jaki tam chcesz (domyślnie Z REGUŁY jest właśnie 192.168.1.1 jeśli chodzi o router TP-Link), włączasz na nim usługę DHCP i w karcie sieciowej twojego komputera zaznaczasz fajeczki "Ustaw automatycznie adresy IP (czy jakoś tak)" i analogicznie na dole zanzaczasz "Pobierz automatycznie DNS (czy jakoś tak". Jeśli o DNS chodzi, polecam ustawić sobie go statycznie. Domyślny dns jako : 8.8.8.8 a alternatywny jako 8.8.4.4. Są to DNS googla, na pewno ci nie padną i będą sprawnie działać :)

 

Twój IP config wygląda kiepsko, bo nie ma ani bramy domyślnej, ani nic. 

Jak zrestartowałeś ten router? Do ustawień fabrycznych? Jak tak, to całą konfigurację musisz zrobić oczywiście od nowa, jak wyżej opisałem.

 

PS

Pisz trochę składniej, jak możesz, bo nie wiadomo, o co ci dokładnie chodzi.

Pozdrawiam :)

komentarz 11 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Co lepsze, firma dała kabel, który nie pasuje do tego Routera. Nie działa... Na szczęście miałem zapasowy, starszy, z drugiego modemu.
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Tak jak w temacie problem pojawił się znów  wiecie.

Rano jak włączyłem listwe sieciową router chodził ale brak internetu bezpośrednio podłączenie  przez modem  z laptopem jest internet  po restarcie routera(tp-link wr543g) nie wstaje tzn. Nie widać sieci bezprzewodowej i nie można się połączyc nawet z routerem(poprzez wpisanie w pasku adresu 192.168.1.1).

I pytanie jest takie czy czekac aż może wstanie i zacznie działać czy odpuścić i kupić nowy jeśli miałbym kupować nowy jaki polecacie.(firma)
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
To może jednak wina routera? Skoro piszesz, że masz z nim problem po zresetowaniu. Hm.. Póki co staraj się o technika, a w między czasie poczytaj o swoim modelu, staraj się sam znaleźć błąd, czasem jest on strasznie banalny... :)
komentarz 26 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Po kilku restartach router ożył  i działa nie wiem jak długo ale dodam że to czesto się tak dzieje po południami kolo 16 się zacina albo ożyje automatycznie albo muszę go wyłączyć i włączyć.
komentarz 26 sierpnia 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
Złośliwość rzeczy martwych - zobacz w necie, może taki problem pojawiał się z tym modelem, zobacz rozwiązania, bo może nie jest to jakiś straszny problem, ale zapewne uciążliwy :) Może skonfiguruj go od nowa.. Kurczę, bo raczej nie wydaje mi się, aby mógł to być problem po stronie komputera.
komentarz 26 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

czytałem na ten temat był nawetna elektrodzie  i tez miał chłopaczek problem z tym routerem ale nie wiem czy go naprawił czy nie. Wina na pewno lezy po stronie routera

dzisiaj go rozebrałem i zauważyłem ze ten jak na zdjęciu  był normalny a jeden wypukly może to też ma wpływ na to.

Zazwyczaj problem polega z rana jak listwa jest na noc wyłanczana i rano włanczana zazwyczaj było ok normalnie się uruchamiał a czasami się zawiesi.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 96 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez nielot Obywatel (1,270 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 76 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 117 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2019 w Sieci komputerowe, internet przez wotes Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...