• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z routerem [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
94 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez nielot Obywatel (1,270 p.)
zamknięte 24 kwietnia 2021 przez nielot
Witam

Zakładałem sobie nowy Internet w chacie i po spytaniu technika co instalował mi router o hasło i login do routera, odpowiedział żebym nic nie zmieniał i się najlepiej nie logował bo jeśli będzie jakaś zmiana to ich system mnie wyloguje a ja stracę połączenie. Oczywiście wiem żeby nie zmieniać danych jak login i hasło, tryb połączenia i rzeczy związane z dostawcą. Jednakże jak typ już odjechał zorientowałem się że zostawił mi otwartą sieć bez żadnego hasła. No i końcowe pytanie, czy mogę zmieniać SSID i hasło do wifi? Poza tym codziennie muszę używać MAC filtera i teraz mam problem. Czy oni w ogóle widzą takie rzeczy i mogę je używać do autoryzacji? Na wszelki wypadek zrobiłem backup ustawień jakie zostawił ten typ ale i tak boje się zmieniać cokolwiek, bo nie chce mi się później tłumaczyć upośledzonemu botowi na infolinii. A więc doradźcie czy mogę zmienić te hasło czy nie i inne rzeczy związane stricte z użytkownikiem. Myślę że typ uznał mnie za jakiegoś nie ogara co wszystko zmieni i zapisze i dla bezpieczeństwa nagadał mi bzdur.

Dziękuje za wdanie się w dyskusje i wszystkie komentarze. Pozdrawiam :)
Możliwe odpowiedzi:
Tak, mogą używać takich danych do autoryzacji. (0 głosów)
Nie, możesz śmiało zmieniać takie rzeczy, w razie czego masz backup (2 głosów, 100%)
komentarz zamknięcia: Pan rafu007 ładnie wyjaśnił, problem rozwiązany.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2021 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
wybrane 24 kwietnia 2021 przez nielot
 
Najlepsza
Nie, do autoryzacji używasz danych w stronę dostawcy, czyli na porcie WAN. Konfiguracja po stronie LAN/WLAN to już Twoja indywidualna sprawa.

Kiedyś był sprzedawany dostęp do internetu na ograniczoną ilość adresów MAC i wtedy można było zostać odcięty, ale współcześnie bardzo wątpię. Jeśli masz dostęp do urządzenia, to uważam, że jako klient masz prawo konfigurować, jak chcesz swoją sieć LAN, chyba że umowa mów wprost, że nie możesz.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 297 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez SoDoIt Obywatel (1,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 292 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...