• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technikum Łącznosci w Krakowie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,365 wizyt
pytanie zadane 4 października 2017 w Offtop przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

Siema,

może spośród pasjonatów na forum znajdzie się ktoś z Zespół Szkół Łączności w Krakowie.

Jestem w 3 gimnazjum, po tym roku muszę wybrać szkolę. Od zawsze chciałem iść w kierunku informatyki, więc chciałbym wybrać dobre technikum informatyczne w okolicach Krakowa. Od pewnego czasu jestem zainteresowany powyżej wymienioną szkoła, jednak szukam osoby, która chodzi lub chodziła do tej szkoły i może się wypowiedzieć. Kolejną sprawą, która mnie interesuje to internat (jak się dostać etc) oraz jaki próg punktowy ( tak mniej więcej oczywiście).

Z góry dziękuję za odpowiedzi pod tym tematem.

Pozdrawiam

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 października 2017 przez Beniamin Spyra Obywatel (1,600 p.)

Cześć

Złożyłem podanie do tej szkoły parę lat temu, niestety (a może i stety) nie przyjęli mnie. Próg był naprawdę wysoki, do innej szkoły dostałem się na początku listy. Mój rok starszy przyjaciel chodzi do tej szkoły od paru lat i słyszałem trochę historii. Nauczyciele są bardzo wymagający, co tydzień musi pisać referaty na lekcje. codziennie się uczy, ale równocześnie ma czas wyjść pograć w piłkę czy na imprezy. Lepszej szkoły w okolicy nie znajdziesz, ale licz się z tym, że nie będzie łatwo. 

Teraz chodzę do innego technikum, też z internatem i mam co do niego mieszane uczucia. Z jednej strony to jest super, że za niską opłatą mogę chodzić do szkoły oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od mojego domu, poznałem w niej imponujących ludzi, zarówno nauczycieli jak i uczniów. Mam w niej duże możliwości, podejrzewam że większe niż w w moim pobliskim technikum. Negatywem mieszkania w internacie są ludzie dookoła, począwszy od współlokatorów słuchających całymi dniami cypisa na głośnikach marnej jakości przez sąsiadów i ich głupie dowcipy po niekompetentnych wychowawców. Nie wiem jak jest w ZSŁ, bo tam nigdy nie mieszkałem, ale myślę, że niektórych rzeczy można się spodziewać w każdym internacie. 

Zdarzały się u nas częste kradzieże, bardziej w formie nieśmiesznego żartu, niż chęci wzbogacenia się. Nawet wychowawca wszedł kiedyś do naszego pokoju pod naszą nieobecność i 'zarekwirował' nam przedmiot.  Wiecznie brudne toalety, sprzątaczka przychodzi raz dziennie i już zaraz po jej dyżurze nie da się skorzystać z przyjemnością. Oczywiście często się zdarza, że nie ma papieru, ci Co bogatsi posiadają własny. Mała ilość pryszniców w stosunku do mieszkańców. Zawsze trzeba poświęcić średnio 10 minut na stanie w kolejce do prysznica (chyba, że postanowisz się myć w jakiejś egzotycznej godzinie, np. na długiej przerwie, wtedy kolejka będzie nieco mniejsza cheeky). Najbardziej męczy mnie niesprawiedliwość w wymierzaniu osądów, bezpodstawne kary i przymykanie oka na niektóre rzeczy przez wychowawców i kierownictwo. 

Najbardziej liczyłem na programistów w pokoju, albo chociaż w sąsiedztwie, aby mieć kogoś do pisania wspólnych projektów. Przeliczyłem się z tymi marzeniami. Moi koledzy z internatu raczej wolą grać w gry niż je pisać, oczywiście nie mam nic do tego póki nie zaczynają krzyczeć z ekscytacji. 

Najważniejsze to dobrze się ustawić, pokazać innym swoje granice i pilnować żeby ich nie przekraczali, równocześnie zachowując z nimi dobre stosunki, bo mimo swoich wad większość z nich to naprawdę ciekawe chłopaki. Żałuję, że nie umiem gotować, stołówka szkolna nie zadowala mnie całkowicie, więc wydaje masę pieniędzy na jedzenie na mieście. 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 857 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MisterCodePL Nowicjusz (220 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 928 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...