• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzie trzymać reguły/ustawienia walidacji hasła okresów ważności

Object Storage Arubacloud
0 głosów
154 wizyt
pytanie zadane 4 października 2017 w PHP przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Witam!

Tak się zastanawiam gdzie powinno/najlepiej się/jest umieszczać reguły dotyczące minimalnej i maksymalnej długości hasła. Reguły dotyczącej jaka musi być zwłoka liczona w dniach od założenia konta na jakimś serwisie do czasu aktywacji tego konta aby nie zostało usunięte ( Po upływie n dni użytkownik ma czas na aktywację konta ponieważ w przeciwnym razie zostanie automatycznie usunięte). Ilość dni ile ważny jest link do zmiany hasła użytkownik klikną w zakładkę "resetuj hasło" został wygenerowany oraz wysłany na pocztę klucz i ma np. 3 dni na zmianę hasła, w przeciwnym wypadku klucz straci ważność. Niby można to porozrzucać po różnych miejscach, reguły dotyczące hasła w pliku z walidacją hasła, ale przecież też wyświetla się napis na stronie dotyczący długości hasła. I chcąc zmienić regułę dotyczącą długości hasła muszę zmieniać we wszystkich miejscach a nie operować jedną zmienną ?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie do baza danych odpowiednio zaprojektowana
0 głosów
odpowiedź 4 października 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Wystarczy zapisać te reguły w jednym miejscu w bazie i później odwoływać się do nich w kodzie. Z drugiej jednak strony ja zawsze robiłem takie rzeczy bezpośrednio w kodzie i później już tego nie zmieniałem (czy jest wgl taka potrzeba?).
0 głosów
odpowiedź 4 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Moim zdaniem plik yaml to dobre rozwiązanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 921 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 307 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2015 w SQL, bazy danych przez makoso Mądrala (7,380 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 320 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2021 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

92,579 zapytań

141,427 odpowiedzi

319,654 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...