• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skrypt do zmiany nazw plików

Object Storage Arubacloud
+1 głos
832 wizyt
pytanie zadane 24 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Mam paręnaście tysięcy plików które zostały stworzone na macOS i mają w nazwie slash /

macOS ponieważ to system UNIXowy pozwala na sporą wolność w nazwach plików a windows już nie do końca

Teraz mam taki problem że przez SMB komputery z windows nie mogą czytać tych nazw i jest coś takiego jak name mangling nazwy są konwertowane pod standardy windowsa przez co są nie czytelne

 

Muszę napisać jakiś skrypt w bash który rekursywnie zamieni slash / w nazwach na coś innego np kropkę .

 

Odeśle mnie ktoś do lektury jak taki skrypt napisać? :D
komentarz 25 września 2017 przez vector Dyskutant (9,200 p.)
edycja 25 września 2017 przez vector

macOS ponieważ to system UNIXowy pozwala na sporą wolność

no chyba ci coś nie wyszło. Linux też jest oparty na unixie. Nie wiem kto wymyślił aby '/' był dozwolony w nazwach plików...

// Edit

Nie mam jak tego sprawdzić z powodu widocznego wyżej, ale może zadziała

find . -depth -name "*/*" -type f -execdir bash -c 'tmp=$(echo "$1" | cut -c3- -); mv "$1" "./${tmp////.}"' _ {} \;

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 września 2017 przez michalma Obywatel (1,160 p.)
Na MacOS jest coś takiego jak "automator". Jest to tak potężne narzędzie, że ciężko tu opisać co ono potrafi...

W każdym razie spokojnie zmienisz nazwy plików jak sobie tam chcesz.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 259 wizyt
pytanie zadane 9 września 2016 w C i C++ przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 663 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2016 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 252 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...