• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Luźne pytanie odnośnie nazw zmiennych, obiektów itp.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
258 wizyt
pytanie zadane 9 września 2016 w C i C++ przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Witam, mam takie pytanie.
Czytając kod różnych ludzi natrafiam na zapis nazwy zmiennej, obiektu itp. poprzedzony znakiem _
Wiem że nic to nie zmienia, ale czy ma to jakąś zasadę, która ułatwi czytanie kodu komuś innemu?
Pozdrawiam.
komentarz 9 września 2016 przez niezalogowany
edycja 9 września 2016
To jest już zależne od konkretnej osoby, niektórzy w argumentach jeśli są podobne nazwy to poprzedzają to tym znakiem, niektórzy zmienne lokalne tak oznaczają
komentarz 9 września 2016 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Aha ok dzięki :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 września 2016 przez niezalogowany
Zazwyczaj - prywatne pole.

Aczkolwiek konwencja jest zależna od:
1. Firmy / zespołu
2. Konkretnego projektu
3. Technologii (która często ma "narzuconą" konwencję i team się jej po prostu trzyma).
0 głosów
odpowiedź 9 września 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Ja natomiast w plikach bibliotek bardzo często widzę zapisy z dwoma takimi znakami. Również się nad tym kiedyś zastanawiałem ;)
4
komentarz 9 września 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Chodzi o to, że standard C i C++a rezerwuje wszystkie nazwy zaczynającej się od __ dla implementacji. To daje daje możliwość dodawania nowych specjalnych nazw bez obaw, że dodając je zepsują kod użytkowników którzy akurat przypadkiem korzystali z tej samej nazwy.

(Czyli jeśli biblioteka inna niż standardowa ją używa, to jest to błąd)
komentarz 10 września 2016 przez smh Obywatel (1,940 p.)
(jeżeli ktoś nie zauważył: mowa tu o __, czyli dwóch znakach _)
0 głosów
odpowiedź 10 września 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Raczej nie ma sztywno ustalonej reguły dla wszystkich. Niektórzy zaczynają nazwe składowych klasy od _. Ja np. nazwy składowych zaczynam od m_ a argumenty funkcji/metod od _. Czytanie kodu na pewno ułatwia.
2
komentarz 10 września 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
IMHO wszelkie dziwaczne przedrostki jedynie utrudniają czytanie kodu.

W tej chwili każde (normalne) IDE pokaże Ci dokładny typ zmiennej po wskazaniu kursorem (czy w jakiś inny sposób) danego identyfikatora.
komentarz 10 września 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Dla mnie mimo to jest wygodniej. Poza tym bardzo często kod czyta się z czyjegoś githuba w przeglądarce a nie w IDE.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 658 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2016 w C i C++ przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 831 wizyt
pytanie zadane 24 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 327 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2015 w C i C++ przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,630 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...