• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Divy czy Tabele?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
3,169 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wszoku Nowicjusz (170 p.)

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie pisania stron internetowych. Otóż jeśli sposób pisania divami przypada mi dużo bardziej do gustu niż posługiwanie się tabelami, to czy potrzebna mi będzie umiejętność budowania strony przy pomocy tabel lub chociaż tego znajomość?

Pozdrawiam.

13 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Widzę, że nie czytałeś klasyki klasyki ;) http://web.archive.org/web/20130902063810/http://osiolki.net/tabelki/

Tabelki służą wyświetlaniu danych tabelarycznych - tyle. Wiedza o budowaniu stron na nich to wiedza o tym, czego unikać!
+4 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Czy oglądałeś film Pana Mirosława o HTML'u ? Tabele są do przedstawiania informacji, a nie strony. Popatrz na kod zródłowy innych strony na większości nie znajdziesz tabel.

Nie nie będzie Ci potrzebna umiejętność budowania. Jeżeli tworzysz dla kogoś stronę to nie pyta Cię jak to zrobisz lub nakazuje wykonać Ci ją na podstawie tabel.
+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Nie, nie będzie potrzebna. Budowanie stron w oparciu o tabele to odległa przeszłość.
+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Nie będzie potrzebna, divy mogą zastąpić tabele jeśli chodzi o budowanie struktury strony. Jednak pamiętaj, że tabele mogą sie przydać po prostu jako tabele w divach lub np. w PHP i MySQL kiedy wyświetlasz zawartość bazy danych (mi się to przydało ostatnio).
+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez NeroTestero Gaduła (3,240 p.)

Tabel używano dawno temu. Kiedy nie było pozycjonowania elementów na stronach, a tworzyć layout było trudno trzeba było się bawić w photoshopach i innych.

  • Tabela jest do przedstawiania informacji.
  • Jaka kolwiek modyfikacja strony jest utrudniona i być może większa ilość kodu...

W skrócie to jest przereklamowane.

+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Osobiście pierwsze strony pisałem na tablicach. Głównie dlatego że nie ogarniałem css'a i nie miałem co zrobić z div'em.

Strony zrobione na tabelach są łee. Chyba że przesiedzisz dwie noce w css'ie.

Div'y, panie, cudo! Łatwe do edycji, krótki zapis <div> w ogóle miodzio.

Umiejętność budowania strony przy pomocy tabel Ci się nie przyda, ale znajmość ich, zapewne. :)

Wystarczy popatrzeć na Bootstrapa, wszystko jest pisane w div'ach, tylko tam gdzie stosuje się tabele, są stosowne tabele. :)

Pozdrawiam.
komentarz 10 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
No właśnie… W BS-ie wszystko jest na divach, nawet to, co nie powinno być… A to też źle ;)
komentarz 11 czerwca 2015 przez Vinyljam Nowicjusz (180 p.)
Co masz na myśli? ;p
komentarz 11 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
http://getbootstrap.com/components/#list-group-linked - choćby to: przykład listy na divach…
+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez gutek927 Obywatel (1,640 p.)
Jasne, że tworzenie tabel trzeba znać. Do wyświetlania danych z bazy danych np. w panel admin nadają się idelanie ze wzlędu na prostote ich dynamicznego tworzenia jak i prostego porównania z tablicami. Nie wyobrażam sobie, aby tabele z sql'a wyswietlac na witrynie w divach. Oczywiście jeżeli chodzi o sam szkielet strony to tabele nie są zalecane z wiadomych przyczyn.
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Potrzebna... No właśnie. Potrzebna do czego? ;) Będziesz się zajmował webmasterką?
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez wszoku Nowicjusz (170 p.)
Dzięki za odpowiedzi. Musicie mi wybaczyć bo webmasterką interesuję się niedalej od półtorej tygodnia i jestem tu jeszcze kompletnym laikiem. ;)
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Tabele na pewno przydadzą się w symulatorze Excela
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez loczekstyle Bywalec (2,320 p.)
Obecnie żadne strony nie są robione na tabelach. Mamy 2015 rok, wszystko idzie do przodu. Na tabelach to 8 lat temu, a nie teraz. Każda ceniona się marka webmasterska robi w oparciu o div. To podstawa wszystkich podstaw. Tabele zostaw w spokoju bo to jak dzisiejsze dinozaury- prehistoria. Tak jak moi przedmówcy tabele mogą służyć czasamy do przedstawienia jakich danych firmy itp.

P.S Aczkolwiek gdy nie znasz CSS, no to tylko na tabelach buduje się strone. To przez rozwój CSS odeszło się od tabel na rzecz divów.
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez NetR3aper Obywatel (1,060 p.)

W najnowszym standardzie tj html5 coraz żadziej uzywa sie także divów. Zamiast tego ztrukturę strony buduje sie w oparciu o takie znaczniki  jak "nav", "article", "header itd.. (http://www.w3schools.com/html/html5_new_elements.asp). Pan Miroslaw tworzy swoje projekty na potrzeby kursu w oparciu o divy poniewaz, jego zdaniem takie podejscie jest lepsze na początek, nie tworzy niepotrzebnego zamieszania. Mimo wszystko polecam sie zapoznac z powyzszym linkiem.

komentarz 10 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Polecam mimo wszystko odsyłać ludzi do MDN, bo to pewniejsze źródło informacji. W3Schools ma pełno źle zredagowanych lub po prostu nieprawdziwych/nieaktualnych danych.
komentarz 14 czerwca 2015 przez NetR3aper Obywatel (1,060 p.)
Dobrze wiedzieć, dzieki ;)
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez niezalogowany
Divy są do tworzenia poukładanych stron, a tabele do tworzenia poukładanych danych (rym :3), które są na te stronie. Według mnie nie potrzeba wcale umieć tworzenia całych stron za pomocą tabel, przecież one i tak do tego nie służą. Tak samo jak z divów da się poukładać informacje jak w tabelce, ale nikt tak nie robi. Weług mnie to jest wkładanie rękawiczek na stopy: niby się da, leży nawet wygodnie, ale nie do tego one służą!

Podobne pytania

–4 głosów
2 odpowiedzi 540 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2017 w HTML i CSS przez Olej00 Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2017 w HTML i CSS przez Czajkos Początkujący (370 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,445 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...