• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dwa szczegóły przy wymianie podzespołów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
238 wizyt
pytanie zadane 23 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Dzień dobry,

Przymierzam się do wymiany procesora, płyty głównej, ramu oraz obudowy i mam 2 pytania:

1. Czy będę musiał formatować dysk systemowy, żeby przygotować go pod zupełnie inne sterowniki i BIOS?
2. Czy system zaakceptuje taką nagłą zmianę sprzętu i nie uzna tego za pożyczenie komuś przy próbie aktywowania go?

Windows oczywiście legalny, kupiony jakby co heheh

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 września 2017 przez niezalogowany

1. Czy będę musiał formatować dysk systemowy, żeby przygotować go pod zupełnie inne sterowniki i BIOS?

Możliwe, masz 50% szans - albo tak, albo nie. Przydałoby się odinstalować sterowniki dla starego sprzętu przed wymianą na nowy. Nie da ci to 100% gwarancji, że system będzie działał prawidłowo, ale może zaoszczędzić nerwów. Ja stosuję się do zasady - nowy hardware wymagający sterowników (tutaj: CPU i M/B) - reinstall Windowsa. Być może to średniowieczna zasada z czasów Windows XP, ale jakoś nie miałem ochoty sprawdzać, czy z W10 też należy tak robić. (-:

2. Czy system zaakceptuje taką nagłą zmianę sprzętu i nie uzna tego za pożyczenie komuś przy próbie aktywowania go?

Nie, najpierw z nim porozmawiaj i powiedz, jaka jest sytuacja. 

A tak poważniej - będziesz musiał aktywować system na nowo, nie do końca orientuję się, jak wygląda przeniesienie licencji na inną platformę (tj. po wymianie płyty głównej), ale z tego, co pamiętam należało kontaktować się z Microsoftem. Ale jest to możliwe i podobno nie ma z tym wielkiego kłopotu.

komentarz 23 września 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Wiem, że w Windows 7 można było przenosić 3 razy na różne platformy. Po 3 próbie trzeba dzwonić do Microsoft z prośbą o aktywację.
komentarz 24 września 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Użyj programu do wyciągania klucza. Skoro mówisz że system jest legalny to nie łamiesz prawa. A W10 możesz pobrać ze strony Microsoft u
komentarz 24 września 2017 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Mam Win7 na płycie z kluczem, także z tym nie ma problemu.
Powiedz mi o co chodzi z wyciąganiem klucza?
komentarz 24 września 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Skoro masz fizycznie klucz to nie jest to problem. Jednak jeśli np kupiłeś lapka na którym był już zainstalowany windows ale nie masz fizycznie klucza na jakiejś kartce albo nośniku to jest możliwość " wyciągnięcia" go specjalnym programem w celu np zrobienia formata dasku z sustemem. Jeśli win jest oryginalny to nie jest to nielagelna operacja
komentarz 25 września 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Wiesz co Szahid nie koniecznie. Swego czasu posiadałem laptopa Lenovo Y580 , którego kupiłem z systemem windows 8. Zakupiłem potem dysk ssd. Chciałem nortonem przenieś całą partycję systemową na ssd. Nie dało się. Chciałem odzyskać klucz systemu z biosu ,też się nie dało. Jedynym wyjściem było zadzwonienie do suportu Lenovo, którzy to nie odpłatnie przysłali mi nośniki z systemem do mojego laptopa. 

komentarz 25 września 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
A wiesz co było powodem niepowodzenia ?
komentarz 25 września 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Znaczy źle się wyraziłem. Dysk się sklonował owszem ale system nie wstał.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 83 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez WojtaZio23 Użytkownik (660 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 4,685 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 319 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...