• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Duplikowanie ostatniego docBlocka PHPstorm

Object Storage Arubacloud
0 głosów
145 wizyt
pytanie zadane 17 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Pytanie prawdopodobnie banalne.

Od dłuższego czasu piszę w symfony i przyzwyczaiłem się już do kopiowania encji, gdyż często potrzebne są koumny w tabeli o tych samych właściwościach. Ale czy nie da się tego jakoś ułatwić? Ctrl+d służy do zduplikowania ostatniej linii kodu. Czy istnieje podobny skrót do skopiowania ostatniego docBlock'a?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Oczywiście, że się da. Zgodnie z zasadami OOP powinieneś wyseparować powtarzające się kolumny do klasy abstrakcyjnej, lub traitsa.
komentarz 17 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
I zmień kategorię.
komentarz 17 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Kategoria pasuje, przecież chodzi tu o shortcut w PHPstorm.

Nie są to do końca powtarzające się kolumny. Prosty przykład: załóżmy że mam "obok siebie" kolumny login i password, które mają mieć typ string i maksymalną długość 72 znaków.

/**...*/

/**
*@ORM\Colum(type"string", length=72)
*/
protected $login;
/**
*@ORM\Colum(type"string", length=72)
*/
protected $password;

Co mi da wstawienie tego do traitsa, jeśli będę chciał mieć kolumnę email o takich samych parametrach? Oczekuję po prostu skrótu klawiszowego który zduplikuje mi PHPdoc'a :)

komentarz 17 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
O Panie, na takie komforty to nie wiem czy są sposoby.
komentarz 17 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Dobra, póki co znalazłem opcję aby stworzyć shortcuta który generuje 

/**
*@ORM\Colum(type"string")
*/

Zabieram się za dekompilację pluginu PHP Annotations (nie wiem czy legalne nie bij :D), może uda mi się sprawić aby duplikował ostatni PHPdoc :)

komentarz 17 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Myślę, że przy odpowiedniej organizacji to może pomóc:

https://plugins.jetbrains.com/plugin/3271-paste-multiple

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 255 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 438 wizyt
pytanie zadane 19 września 2019 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 259 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2018 w PHP przez niezalogowany

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...