• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop na laguje gdy jest na baterii i mrowi gdy się ładuje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
738 wizyt
pytanie zadane 14 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
edycja 20 września 2017 przez jankustosz1
Wiecie może co należy zrobić aby wyłączyć w laptopie oszczędzanie energii gdy jest na baterii? Problem jest taki, że na zasilaczu wszystko pięknie szybko chodzi, a ciężej się korzysta z przeglądarki nie mówiąc już o visual studio i IntelliSense, które podpowiada po 5 sekundach.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

W jakim stanie zużycia jest bateria,czyli jak długo laptop może pracować na baterii.Może wcale,może jest uszkodzona?

Bo może to nie jest wina zarządzania energią laptopa.

Sprawdź w manager urządzeń,może brakuje jakiegoś sterownika?

Zarządzanie wyłączasz w ustawieniach systemu.

Napisz trochę więcej.

Pozdrawiam :)
komentarz 14 września 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Laptop w miarę nowy. Bateria sprawna. Pomimo tego że ustawiłem w ustawieniach baterii wysoka wydajność to laguje i w tym problem. Instalowałem wszystkie sterowniki z strony internetowej Asusa więc chyba są najnowsze.
1
komentarz 14 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 14 września 2017 przez marko
Hmmm.

Czyli należy zadać pytania,problem sprzętowy?czy też systemowy?

1 Bezinwazyjnie i wydatków.

Uruchamiasz inny system np.Linuks Mint,działasz na nim jakiś czas i obserwujesz.

Jeśli objawy występują to wnioski nasuwają się same,typu "coś ze sprzętem nie hallo" ;)

No i co dalej?

-bateria,podejrzana?

-zasilacz podejrzany?

-obwód ładowania i kontroli baterii w laptopie szwankuje?

Może dramatyzuję,ale od czegoś należy zacząć.

Tu masz podobny wątek.

https://forum.pasja-informatyki.pl/155374/laptop-dell-zacina-sie-na-baterii
komentarz 17 września 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

Nie wiem czy ma znaczenie, ale gdy laptop się ładuje to metalowa obudowa "mrowi". Dawałem na gwarancję to coś tam wymienili i uznali że jest ok ale nic to nie zmieniło a miesiąc bez laptopa byłem, więc już nie oddawałem 2 raz. Laptopa mam takiego w trochę innej konfiguracji. Chociaż jak np. w mediamarkcie byłem to większość laptopów z metalową obudową na ładowaniu właśnie tak mrowi.

komentarz 17 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

To "mrowienie" to inny temat do analizy,dyskusji,dociekań.

Pytanie zadałeś inne.

.."Laptop na baterii strasznie laguje..."

Nadal tak się dzieje?
komentarz 19 września 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

Nadal tak się dzieje?

Ciekawe dlaczego postanowiłeś zadać takie pytanie. Nie wiem dlaczego, ale teraz korzystam z niego na baterii i nie laguje. Ze sprzętem nigdy nic nie wiadomo.

Co ciekawe gdy lagował to manager zadań nie pokazywał ani strasznego zużycia procesora ani niczego innego.

komentarz 20 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

To pytanie kolego zadałeś na forum.

Laptop na baterii strasznie laguje

 Ja zapytałem czy nadal tak się dzieje?

Odpowiadasz.

Nie wiem dlaczego, ale teraz korzystam z niego na baterii i nie laguje. Ze sprzętem nigdy nic nie wiadomo.

Te "mrowienia" przy dotykaniu metalowej obudowy,są niebezpieczne dla życia i zdrowia.To mnie zainteresowało najbardziej.

Tagi,napięcie dotykowe,warunki środowiskowe,porażenia prądem elektrycznym,zabezpieczenia.

Dmucham na zimne i warto się takimi sprawami zainteresować.

komentarz 20 września 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
edycja 20 września 2017 przez jankustosz1
Twój post wyglądał jakbyś pytał o te lagowanie, nie dogadaliśmy się.

Chyba to jest normalne dla większości laptopów z metalową obudową. Pójdź np. do media marktu i podotykaj laptopy z metalową obudową podpięte do ładowania. Nie czuje się tego gdy przyciska się rękę mocniej do laptopa, tylko gdy lekko dotyka się ją palcem. Jedne nie mrowią wcale inne trochę a jeszcze inny taki trzynastocalowy asus jak cholera z tego co pamiętam.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez marakuja Użytkownik (590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Malimi1 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...