• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laguje się system na sekundę.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
270 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Malimi1 Nowicjusz (170 p.)

Witam, mam pewien problem z laptopem. 

A więc do rzeczy, oglądając film w systemowym odtwarzaczu nagle zrobil się czarny ekran i wydał dźwięk taki jakby odlaczyłbym np. myszkę czy pendrive. Wyskoczył komunikat dokładnie już nie pamiętam jaki, ale coś w stylu " nowe ustawienia zostały ustawione i że trzeba uruchomić system od nowa" tylko że oglądałem film heh. No i kiedy uruchomiłem ponownie wtedy zaczął co parę sekund zacinac się kursor myszki(ruszam nim w kółko i przycina się na sekundę i tak cały czas) i ogólnie obraz też. Na innym forum znalazłem lekka pomoc, żeby przywrócić system do ostatniej aktualizacji i podziałało, na jeden dzień, z tego co mi się wydaje to przez chyba nowa aktualizacje WiN 10. Bo za każdym razem muszę używać komendy rstrui.

No i tutaj moje pytanie, mogę jakoś zatrzymać aktualizowanie się systemu? Lub jakiś inny sposób na to żeby się tak nie zacinal, bo nie powiem nie da się normalnie korzystać z laptopa. 

Jest na Windowsie 10. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2019 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
Ustawienia -> aktualizacje i bezpieczeństwo(czy jakoś tak) -> windows update -> zaawansowane. Masz tam opcje do pauzowania łatek bezpieczeństwa i aktualizacji. Spróbuj najpierw z aktualizacjami, jak dalej będzie to łatki też zablokuj.
komentarz 14 grudnia 2019 przez Malimi1 Nowicjusz (170 p.)
Tak zrobię, ale akurat jestem w procesie przywracania heh. Dzięki za odpowiedź.

Edytuje jak podziała :))

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 735 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 759 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...