• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Proszę o pomoc w wybraniu procesora!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
265 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Kalor Nowicjusz (150 p.)
Witam!

Chciałbym prosić o radę w sprawie wymienienia procesora i dopiero potem w przyszłości karty graficznej.                                                                            Posiadam płytę główną; Gigabyte G31M-S2L, procesor - Intel Core 2 Duo E4500 oraz kartę graficzną Nvidia GeForce 8500 GT.                                                    Jak wcześniej napisałem w pierwszej kolejności interesuje mnie wymiana procka do 500 zł. Nie wiem czy się wogóle opłaca i czy nie lepiej zmienić od razu z płytą główną i jeśli jaką dosyć tanią mi polecicie z procesorem do 1000 zł to czy mogę włożyć do niej moją kartę graficzną.

Z góry dziękuję za odpowiedzi jakieś moje niedopowiedzenia będę wyjaśniał :)
komentarz 26 sierpnia 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

jeśli jaką dosyć tanią mi polecicie z procesorem do 1000 zł to czy mogę włożyć do niej moją kartę graficzną. 

Weź poprawkę, że przy nowej płycie głównej będzie też trzeba wymienić RAM.

GeForce 8500 GT

Natomiast grafika zintegrowana w obecnych Intelach jest o dobry rząd wielkości lepsza od tego starocia, więc będzie go można przy okazji wyrzucić.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2017 przez liledusty Obywatel (1,430 p.)
wybrane 26 sierpnia 2017 przez Kalor
1
komentarz 26 sierpnia 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
i3-7100 lub 7300 jest tańszy, współcześniejszy i trochę wydajniejszy (mimo 2 rdzeni). Przy okazji będzie mieć od razu lepszą zintegrowaną grafikę zmiast Nvidii.

(ba, nawet i5-7400 byłby tańszy od tego; choć z płytą główną by przekroczyło 1000zł za procesor+mobo)
komentarz 26 sierpnia 2017 przez liledusty Obywatel (1,430 p.)
A no faktycznie są sporo tańsze. Bierz któryś z tych dwóch co podał Adrian.
komentarz 26 sierpnia 2017 przez Kalor Nowicjusz (150 p.)
W takim razie opłaca mi się jedynie składać nowy komputer bo nie wiem jak z obudową ale zasilacz też pewnie na złom jedynie rozumiem?
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2017 przez milosz263 Nowicjusz (240 p.)
komentarz 26 sierpnia 2017 przez Kalor Nowicjusz (150 p.)
Wydaje się Ok, lecz czy jest np dużo gorsz od i3-4160? Jest bardzo duży przeskok?
komentarz 26 sierpnia 2017 przez milosz263 Nowicjusz (240 p.)
Nie wiem. Ale w teorii tak(gdzieś słyszałem, że i3 ma 2 rdzenie 4 wątki a core 2 quad ma 4 rdzenie 4 wątki). I nie trzeba by wymieniać płyty głównej.
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
Nie opłaca się według mnie pakować do płyty z socketem 775. Jak chcesz jej przedłużyć żywot to ewentualnie można za 6 dych kupić q6600. Powoli odkładałbym kasę na jakąś płytę pod razena3 albo jakąś na socket 1151 jeśli jesteś zwolennikiem intela :)
komentarz 26 sierpnia 2017 przez Kalor Nowicjusz (150 p.)
Jestem trochę niecierpliwy ale dzięki raczej zrobię jak mi radzisz :)
komentarz 27 sierpnia 2017 przez michal12334 Obywatel (1,510 p.)
Moim zdaniem lepiej kupić płytę pod ryzena 3, bo AMD nie zmienia płyt głównych co roku i w przyszłości będzie można zmienić procesor bez zmian płyty głównej. A intel co roku wypuszcza nowe płyty główne, co prawda od 6 generacji nie zmienili socketu, ale i tak żeby wsadzić do starszej płyty nowy procesor trzeba wydać 100 zł na aktualizację biosu. A jeśli chcesz brać intela to moim zdaniem lepiej zaczekać na coffe lake bo nowe i3 mają 4 rdzenie i 4 wątki czyli tyle ile i5 kaby lake.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 294 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Aviis Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 774 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 443 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...