• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nauka Front End

Object Storage Arubacloud
–1 głos
717 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2017 w JavaScript przez xxx1990 Początkujący (490 p.)
Witam, jestem zainteresowany nauką front endu jednak mam pewien problem. Chciałbym się uczyć z książek, jednakże jak wiadomo niektóre z nich na rynku są już około 2 lat i boję się, że będą przestarzałe.1. Czy możecie mi Państwo polecić jakieś polskie materiały- turtoriale, kursy i przede wszystkim książki z których mógłbym wiele wynieść (zależy mi na polskich , gdyż jednocześnie nadrabiam zaległości z angielskim ). 2.Podobają mi się turtoriale Pana Mirosława Zelenta jednak niektórzy nie polecają z racji pewnych błędów, przestazrałości. Czy warto więc uczyć się z jego turtoriali? 3.Co Pańśtwo sądzicie o stronach typu eduweb ( widziałem krytykę lecz czy warto się z niej uczyć ), koduje, Samuraj Programowania, webkod itp ? Mam zakupioną książkę - Comandeera jednak jest to zaawansowany Javascript a potrzebuję podstaw. Co byście Państwo polecili ? Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi !
komentarz 26 sierpnia 2017 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
1
komentarz 26 sierpnia 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
github + wlasne projekty. Nie wiesz czegos, wpisujesz w g, ktore w 70% przypadkow prezkierowuje cie do so. Zelent jest ok, przeciez nie zawsze bedziesz budowal nowe strony - zachodzi koniecznosc aktualizacji starych a tam ta wiedza sie przydaje - chociazby aby je przerobic.

 

List ksiazek juz bylo tyle, ze naprawde szkoda tego powtarzac - wystarczy wpisac w g. Mozesz tez zerknac na interaktywne stroyn z kursami.

 

Ksiazke comandeera docenisz za jakis czas, nie martw sie, ona nie specjalnie jest dla poczatkujacych :) Do kazdego wiedza dociera w inny sposob ale kazdy musi pisac kod - od tego zacznij a bedziesz szybko uzupelnial wiedze.
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

1. Polecam te dwie książki w szczególności:
https://helion.pl/ksiazki/html-i-css-zaprojektuj-i-zbuduj-witryne-www-podrecznik-front-end-developera-jon-duckett,htcsww.htm
https://helion.pl/ksiazki/javascript-i-jquery-interaktywne-strony-www-dla-kazdego-jon-duckett,jsqwdk.htm

2. Akurat te związane z webdevem nie są wcale takie złe i jak nie umiesz podstaw to sporo możesz wynieść.

3. Jeśli chodzi o kursy z eduwebu to uważam, że to po prostu biznes jak każdy inny. Jak ktoś jest leniwy i ma czym zapłacić to kupuje kurs i ogląda. W innym wypadku szuka sobie sam darmowych informacji w sieci, których jest od groma.

zależy mi na polskich , gdyż jednocześnie nadrabiam zaległości z angielskim

Polecam się śpieszyć i zacząć czytać zagraniczne materiały i dokumentacje ;)

Jak już będziesz umiał te podstawy jako-tako to nie pozostaje nic innego niż klepanie własnych projektów. Możesz później wrzucić tutaj na forum to ktoś wytknie Ci błędy - taki sposób nauki będzie najlepszy, szczególnie jak dopiero jesteś na początku drogi.

komentarz 26 sierpnia 2017 przez xxx1990 Początkujący (490 p.)
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi , jeszcze na koniec mam pytanie. Kumpel polecił mi kursy na udemy  - kurs Javascript od podstaw do eksperta za 35 zł i Html i Css za tą samą cenę ( podobno ponad 90  % zniżki :D ). Czy te materiały są warte uwagi  ( nie chodzi mi o cenę, a o wartość naukową ), oraz  zależy mi na opinii ksiązki " Rusz głową. Programowanie w JavaScript" . Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc !
komentarz 27 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Według mnie do JS ta książka, którą podałem jest bardziej przystępna, ale jeśli rozważasz NAJNOWSZE wydanie " Rusz głową. Programowanie w JavaScript" to też nie powinno być problemu. Książki z serii "Rusz głową" nie są takie złe.
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)

2.Podobają mi się turtoriale Pana Mirosława Zelenta jednak niektórzy nie polecają z racji pewnych błędów, przestazrałości. Czy warto więc uczyć się z jego turtoriali?

Przecież tych materiałów z budowania stron internetowych też nie ma jakoś nie wiadomo ile. Jak obejrzysz, to nic Ci się tak naprawdę nie stanie. Po prostu jak zobaczysz na forum albo w CR odcinka, że ktoś upomni się o jakiś błąd lub przestarzałą metodę (warto również czytać innych pytania), to zapamiętaj że tak nie wolno. 

Tu masz oceny każdego odcinka i wypunktowane błędy: https://forum.pasja-informatyki.pl/125762/code-reviews-odcinkow-pelna-lista

 3.Co Pańśtwo sądzicie o stronach typu eduweb ( widziałem krytykę lecz czy warto się z niej uczyć ), koduje, Samuraj Programowania, webkod itp ? 

Też Ci się nic nie stanie. Ważne byle coś robić i się oswajać z językami i ogólnym myśleniem programistycznym. Kolejna sprawa, że z czasem też będziesz zauważał co jest lepsze i gorsze.  

Mam zakupioną książkę - Comandeera jednak jest to zaawansowany Javascript a potrzebuję podstaw. 

Bardzo dobrze. W przypadku wiedzy od Coomandera masz jeszcze gwarancję, że jego wiedza i to co cię uczy jest najwyższej jakości pod względem semantyki czy współczesnych wymagań. Jako, że chcesz tą książkę zostawić na później, to może na początek jego blog? https://comandeer.github.io/blog/ Tu masz tutoriale jeszcze od niego: https://tutorials.comandeer.pl/.

0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 27 sierpnia 2017 przez niezalogowany
Zamiast marudzić i się produkować, trzeba było wrzucić linka do swojej poprzedniej odpowiedzi, albo zgłosić pytanie jako duplikat,
komentarz 27 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Po co? Nikt tego nie czyta. Po co? żeby było potem znowu jak kiedyś, że nic nie piszę tylko rzucam linkami?
komentarz 27 sierpnia 2017 przez xxx1990 Początkujący (490 p.)
Panowie, dzięki bardzo za pomoc!  A jeśli chodzi o  zapytania moich poprzedników to widziałem je. Moje pytanie zaś pojawiło się, gdyż wiem, że w programowaniu bardzo szybko coś się zmienia i jest nieaktualne. Bałem się, że część z tych materiałów, które zostały wskazane w innych postach może być nieaktualna. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki !

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 717 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2020 w HTML i CSS przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,426 wizyt
+13 głosów
11 odpowiedzi 1,749 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2016 w Nasze projekty przez cute kouhai Początkujący (340 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...