• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

linux manjaro nie chce sie odpalic

Object Storage Arubacloud
0 głosów
824 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Venglas Obywatel (1,160 p.)
Witam.

Zainstalowałem sobie Linuxa manjaro, popracowałem na nim chwile, skonfigurowałem go sobie pod siebie, poinstalowałem wszystkie pakiety, które są i niezbędne i rozwiązałem kilka uciążliwych problemów.

Wyłączyłem komputer.

Odpalam następnego dnia, a tam ku mojemu zdiwieniu komunikat:

failed to find cpu0 device node
I czarny ekran, komputer nie chce uruchomic sustemu.

Czy ktoś wie jak uratować system?
Nie chce od nowa go instalować bo się trochę już nad nim napracowałem, żeby mi się na nim dobrze pracowało.
A tym bardziej nie che się do niego zniechęcać i instalować innego linuxa...
Stawiam ogromny browar za pomoc przy rozwiązaniu prblemu.
Próbowałem już kilku rozwiązań ale na marne ;(

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2017 przez Moranthil Obywatel (1,080 p.)
Zacznijmy od najprostszej rzeczy... Próbowałeś uruchamiać system używając innej wersji kernela?
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
To jest kernel LTS? Zainstaluj inny kernel z chroota.
–4 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
zainstaluj sobie normalny system, np. Fedora albo Ubuntu, będziesz miał raz, że większe wspracie np. na stacku, a dwa bardziej stabilne rozwiązania

jak potrzebujesz mega stabilności to wkładasz CentOS'a i po sprawie
komentarz 25 sierpnia 2017 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

nie che się do niego zniechęcać i instalować innego linuxa... 

Nie chce od nowa go instalować

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 449 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2016 w JavaScript przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 349 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Kaduq Użytkownik (780 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,777 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...