• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Dobre IDE - All-in-One darmowe lub niedrogie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
313 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
zamknięte 12 października 2017 przez Krzysztof Trybuś
Cześć, jest tutaj jakiś "znawca" w temacie idealnego, niedrogiego lub darmowego edytora/IDE? Mam istotne dla mnie pytanie, dlatego oczekuję odpowiedzi od osoby znającej się na rzeczy - kogoś kto ma styczność z IDE na co dzień :)

Obecnie korzystam z 30 dniowej wersji PHPStorm i spełnia ona wszystkie moje oczekiwania, po uruchomieniu programu praktycznie wszystko jest gotowe do pracy: kolorowanie składni, podpowiadanie,szybki wybór rozszerzenia tworzonego pliku, współpraca z frameworkami, debug, automatyczny zapis pliku po zmianach, drzewo katalogów - jest tego dużo więcej, ale jeszcze nie wszystko zdołałem "ogarnąć"... problem w tym, iż jego cena dla mnie jest zabójcza i tutaj nie chodzi o to, że nie jest on tego wart, ale obecnie po prostu na kodowaniu nie zarabiam i nie widzę powodów, by wydawać takie pieniądze.

Jest może jakieś IDE oferujące zbliżone funkcjonalności, ale bezpłatne lub trochę tańsze? Może jest coś lepszego od PHPStorm? Na razie korzystałem tylko z Notepad++, Visual Studio Code - testowane chwilę, więc nie znam jego możliwości, Sublime Text  - wykorzystywane przeze mnie kiedyś tylko do CSS i HTML.

Szukałem recenzji, czytałem opinie i wywnioskowałem po rankingach, że PHPStorm jest na czele rankingów - są to oczywiście opinie indywidualne i nie ma co wierzyć im na ślepo. Słyszałem także o Eclipse - dość często polecane...

Obecnie uczę się HTML/CSS/JS/ECMA/PHP7/Node, ale będę przy tym korzystał z Bootstrap, Angular itd., dlatego też potrzebny mi jeden program do wszystkiego, można tak to ująć...

Wiem, dla każdego inne IDE będzie idealne, ale mniej więcej znacie moje oczekiwania - szukam programu zbliżonego do PhpStorm. Proszę nie tylko o podanie IDE, ale o za i przeciw/ plusy i minusy.
komentarz zamknięcia: Uzyskano odpowiedż odnośnie poruszanego zagadnienia.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
wybrane 17 sierpnia 2017 przez Krzysztof Trybuś
 
Najlepsza
Polecam Atoma. Doskonale nada się do kodowania w językach, które podałeś. Wystarczy sobie zainstalować odpowiednie wtyczki (m.in. podpowiadanie składni) i nie pozostaje nic tylko klepać kod. Do tego sam program posiada od groma rozszerzeń tak więc możesz go sobie dostosować praktycznie jak Ci pasuje pod swoje wymagania.
komentarz 17 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Też słyszałem opinie, że odpowiednio skonfigurowany Atom/SublimeText może zastąpić IDE.
komentarz 17 sierpnia 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Jedras, a znajdę gdzieś kompletną paczkę najpotrzebniejszych pluginów? Na stronie Atoma są pluginy, ale chciałbym mieć już zaimplementowane wszystkie najpotrzebniejsze, takie must have. Najpotrzebniejsze, czyli takie dla web developera, które ułatwiają pracę i są w każdym porządnym IDE.

W wolnym czasie oczywiście zapewne sam skompletuje sobie zestaw pluginów z pakietów na stronie, ale może ktoś z Was korzysta z Atoma i takie pluginy posiada, byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie takiej paczki.

Jedras, bardzo Ci dziękuję :) Myślę, że Atom to jest to czego szukam.

Pozdrawiam.
+2 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Jak darmowe to moze NetBeans - https://netbeans.org/downloads/
+2 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
A może vim? Fajny edytor, mocno konfigurowalny, lekki, z wieloma wtyczkami, które pomagają mu pracować jak pełnoprawne IDE, nadaje się do każdego języka, posiada (lub może posiadać) funkcje typowych edytorów tekstu, pójdzie na prawie wszystkim, jest darmowy.
+2 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jeśli jesteś studentem możesz mieć phpstorm za darmo, wystarczy się tam zarejestrować z mailem który dostałeś od uczelni.

Nie jestem pewien czy patrzyłeś na odpowiedni cennik bo jest osobny dla firm i dla osób fizycznych, 89€ rocznie to nie tak źle a jak nie masz tyle żeby od razu zapłacić to możesz płacić 8,90€ miesięcznie, to mniej niż miesięczna subskrypcja netflixa więc myślę że to nie jakaś tragedia.
komentarz 17 sierpnia 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
O... nie wiedziałem, że jest taka opcja z tą miesięczną subskrypcją - zastanowię się :) Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez jeremus Maniak (59,720 p.)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 397 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez User007 Bywalec (2,400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 192 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,661 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...