• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór IDE - dziwna sytuacja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
396 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)

Cześć

Ostatnio będąc na JUG (Java User Group) oraz słysząc pewną sytuacje z rozmowy kwalifikacyjnej zdziwiłem się gdy usłyszałem śmieszkowaniu z IDE jakim jest Eclipse.

Sam w firmie pracuje na tym IDE w wersji Neon, po dwóch latach pracy przyzwyczaiłem się do tego i nie widzę w nim prawie żadnych wad. Myślę, że pochłania dużo pamięci. Oczywiście można mu ustawić odpowiednią ilość w ,ini aplikacji. Obecnie posiadam licencję w PHPStormie, którego próbuje użytkować w domu, czemu sam nie wiem gdyż Eclipse ma wszystko to czego oczekuje od IDE.

Jeśli możecie proszę o konkretne przykłady dlaczego wasze IDE jest dobre/lepsze spróbuję to skonfrontować i wydać po jakimś czasie jakieś podsumowanie. Zrobiłem mały research w którym znalazłem znikome różnice.

  • PHPStorm ma skonfigurowanego z miejsca debugera. W Eclipse trzeba troszkę skonfigurować ale nie jest to bardzo skomplikowane po kilku udanych próbach.
komentarz 21 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a miałeś może okazję pracować z NetBeans? Ciekawi mnie ewentualne porównanie go do np. Eclipce?
komentarz 21 lipca 2017 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
NetBeans był wałkowany u nas na uczelni (robię zaocznie), Trochę mnie denerwował swoim ciężkim interfejsem, jak się okazało z dużą ilością funkcjonalności :)
komentarz 21 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ja już od ponad roku przyzwyczaiłem się do NetBeans i jestem w zasadzie zadowolony. Nowa wersja 8.2 ma też ładne wsparcie składni ECMAScript 6.
komentarz 21 lipca 2017 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Na początek zabrałem się za konfrontacje Eclipse, z Intellij, przy okazji dorzucę NetBeans'a zobaczymy co z tego wyjdzie :)

- Jeśli możesz zapisać kilka atutów nie zważając czy istnieją w innych IDE czy nie, było by świetnie dzieki

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 lipca 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)

PHPStorm, tutaj kopia z innego tekstu:

  • Chyba nie jest bardzo zasobożerny, odpala się w mig, działa zarąbiście szybko, podpowiadanie składni nie muli
  • Podpowiadane są również klucze w tablicach.
  • Zamiast pisać całą nazwę klasy, wystarczy napisać pierwsze litery członów jej nazwy. Czyli zamiast Zend_Form_Element_Text, wystarczy że napiszemy ZFET, a resztą zajmie się podpowiadanie składni.
  • Wsparcie dla narzędzi wiersza poleceń (Zend Framework, Symfony oraz własne narzędzia). Możemy z poziomu IDE korzystać z Zend_Tool. Co więcej, PhpStorm podpowiada składnię poleceń.
  • Generowanie PHPDoc wraz z typami. Typy określane są na podstawie domyślnych wartości w argumentach funkcji oraz na podstawie typu zmiennej zwracanej przez funkcję.
  • Jeśli chcemy przejść do jakiegoś pliku, nie musimy już go szukać w drzewie. Wystarczy, że zastosujemy ten sam mechanizm, co w przypadku podpowiadania składni, czyli napiszemy pierwsze litery z członów nazwy klasy.
  • Integracja z git'em
  • Integracja z systemami zarządzania projektem, RedMine, JIRA itp
  • wbudowany debuger
  • Szybki deploy przez FTP'a 
  • możliwość połączenia się bazą danych i przeglądania jej, ogólnie w sumie masz takiego phpmyadmina w IDE
  • refaktoryzacja kodu
  • podpowiadanie argumentów
  • wbudowany terminal/wiersz poleceń

Do tego między innymi integracja np z Symfony, Wordpressem itp

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Też nie przepadam za eclipsem ale raczej z przyzwyczajenia bo ostatnio probowalem eclipse i w sumie ma podobne działanie do Intellij, tylko żeby mieć podobnie skonfigurowane (np uzupełnianie kodu) eclipse to trzeba chwile w ustawieniach spędzić. A eclipse jest raczej mniej wymagający niż IDE JetBrains z moich doświadczeń.

Początkowo wybrałem Intellij bo łatwiej skonfigurować pod androida.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 313 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez User007 Bywalec (2,400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 191 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...