• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Internetem - gubienie pakietów, przerwy w dostawie usługi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,758 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Damian Sobieski Początkujący (440 p.)

Witam,

od jakiegoś czasu mój Internet nie działa poprawnie: dochodzi do utraty pakietów oraz przejściowych przerw w dostawie usługi. Jest to szczególnie widoczne w grach online. Chciałbym dzięki Waszej pomocy dowiedzieć się po której stronie jest problem - po mojej, czy po stronie dostawcy. Dodam, że połączenie odbywa się przez kabel (LAN) i router. Sprawdzałem kabel i jest okej, a co do routera to też raczej jest sprawny. Dodaję załączniki z przeprowadzonymi testami połączenia: polecenie ping z cmd oraz test programem PingPlotter. 

Proszę o pomoc, bo już nie wiem co z tym zrobić. Z góry ziękuję! laugh

 

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
1. czy jak pominiesz router to tez masz straty?

2. do innych serwerow tez masz straty?

3. czy tylko do polskich serwerow czy tez do zagramanicy?

4. zglosc do dostawcy, w koncu za cos placisz
komentarz 13 sierpnia 2017 przez Damian Sobieski Początkujący (440 p.)
1. właśnie nie mam aktualnie jak 2 router załatwić
2. tak, ale jak pinguje na 192.168...... to jest okej
3. do wszystkich
komentarz 13 sierpnia 2017 przez Damian Sobieski Początkujący (440 p.)
A jakby podłączyć bezpośrednio z gniazda do komputera kablem?
Jakie IP wtedy wpisać w konfiguracji?
komentarz 13 sierpnia 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
a w routerze co masz wpisane? zazwyczaj autoryzacja jest po adresie mac

co do pytanie nr jeden to nie napisalem o drugim routerze tylko podpieciu kabla ktorym obecnie dostajesz internet bezposrednio do komputera
komentarz 13 sierpnia 2017 przez Damian Sobieski Początkujący (440 p.)
właśnie tak chciałem zrobić, ale jak podpinam bezpośrednio z gniazda do komputera to przez automatyczne uzyskanie adresów IP nie łączy. Co mam wpisać w konfiguracji (IP, brama, maska, DNS) jak chcę statycznie wpisać?
komentarz 13 sierpnia 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
nie wiem, dzwon do dostawcy, u mnie w miescie od dostawcy dostaje IP automatycznie z DHCP

p.s.
mozesz zerknac na ustawienia routera czy masz cos wpisane
komentarz 13 sierpnia 2017 przez Damian Sobieski Początkujący (440 p.)
tak mam wpisane

podać?
komentarz 13 sierpnia 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
no to dzwon do dostawcy, pewnie masz pod adresie MAC i nie przydziela Ci w ogole adresacji, tak czy tak udal bym glupiego i powiedzial ze nie dziala, nie po to placisz aby samemu zalatwiac problemy

tyle co mogles to ustaliles
komentarz 13 sierpnia 2017 przez Damian Sobieski Początkujący (440 p.)
albo czekaj pokaże ci routera konfiguracje
komentarz 13 sierpnia 2017 przez Damian Sobieski Początkujący (440 p.)

Co o tym sądzisz? 

0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2017 przez rusk Obywatel (1,640 p.)
Problem jest najprawdopodobniej u dostawcy. Dropy pojawiają się na interfejsach jeśli pakiet jest przekłamany albo kiedy na trasie pakietu są przeciążenia. Anyway, zgłoś do ISP, powiedz że masz utraty pakietów i uniemożliwia ci to korzystanie z gier online. Dodaj screen pingów. Nie mów, że usługa ci nie działa, bo sprawdzą, że działa i zamkną zgłoszenie. Zgłoś problem z utratą pakietów. Możesz jeszcze puścić tracerouta, będziesz widział na jakim etapie gubią się pakiety (zrzut dołącz do zgłoszenia). Jeśli grasz na serwerach zagranicznych, przeciążenia (dropy) mogą być u operatorów zagranicznych, nie u twojego dostawcy. Na to już nic nie poradzisz.
0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ja miałem tak z Orange. Kilka razy zgłaszałem na infolinii utraty pakietów na poziomie 20% i mówiono mi, że nic na to nie mogą poradzić. W końcu się zdenerwowałem i zanim jeszcze pan z infolinii zdążył wypowiedzieć swoje imię i nazwisko powiedziałem że chcę rozmawiać z jego bezpośrednim przełożonym (nie radzę rozmawiać z ludźmi "niższej rangi" na infolinii, oni często nawet nie wiedzą co to ping, choke czy traceroute). Dla przełożonego powiedziałem, że jakość usługi jest bardzo mierna (dokładnie opisałem problem), i powiedziałem, że jeśli sytuacja się nie poprawi będę zmuszony udać się do UKE i UOKiK i skonsultować się prawnie.

Po pierwszym dniu zauważyłem poprawę, packetloss znacznie spadł i prędkość łącza wzrosła ( Neostrada do 10Mb hehehe), a po kilku dniach było już dobrze, utrata pakietów prawie nie występowała.
komentarz 17 sierpnia 2017 przez Damian Sobieski Początkujący (440 p.)
Rozmawiałem z głównymi osobami z ISP i twierdzą że to nie u nich i napisali że na ping serwera gdzieś w świecie ma maja wpływu.
komentarz 17 sierpnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Zrób traceroute'a i obczaj gdzie miejsce mają utraty pakietów, jeśli będzie to gdzieś w centrali twojego ISP to zacznij kręcić aferę :)
komentarz 18 sierpnia 2017 przez Damian Sobieski Początkujący (440 p.)
edycja 18 sierpnia 2017 przez Damian Sobieski
Jak to zrobić?
chodzi ci o tracert w cmd? bo traceroute to w linux. Sorki ale nie do końca się na tym znam, jak możesz to odpowiedz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 417 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 260 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 460 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Raba_Ababa Początkujący (390 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...