• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zacząć naukę AI?

+1 głos
3,880 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez trolll Początkujący (250 p.)
Witam! Mam 16 lat, w tym roku ukończyłem gimnazjum i idę na informatkę do technikum, jednak od kiedy pamiętam zawsze interesowały mnie roboty, sztuczna inteligencja i chciałbym się w to jeszcze bardziej zagłębić. Szukałem tutaj na forum oraz na innych od czego zacząć ale odpowiedzi są różne i nie do końca pełne dlatego też piszę ten post.

Chciałbym zapytać od czego zaczynaliście swoją przygodę z AI? Czytaliście, oglądaliście jakieś wykłady od nośnie sieci neuronowych czy programowaliście po prostu z poradnikami AI w jakiś grach? Co polecacie na początek?
komentarz 29 lipca 2017 przez trolll Początkujący (250 p.)
O.o dzięki wielkie :)
komentarz 1 sierpnia 2017 przez krystian.k.nowak Użytkownik (500 p.)
Radziłbym rozważyć mechatronikę, wydaje mi się że znajdziesz tam więcej interesujących Cie rzeczy niż na informatyce
komentarz 1 sierpnia 2017 przez trolll Początkujący (250 p.)
Długo zastanawiałem się nad mechatroniką, jednak nie przekonała mnie. Interesuję się głównie robieniem gier, programów, aplikacji na telefon, stron www i nowymi technologiami, chciałbym też nauczyć się robić fajne animacje lub coś w tym stylu.  :P Na razie  uczę się Javy bo chcę robić gry/aplikację na androida :P

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 lipca 2017 przez adrian17 Mędrzec (174,660 p.)
Jeśli chodzi o uczenie maszynowe, to gdy się nauczysz mnożenia i odwracania macierzy to w zasadzie będziesz gotowy na dość znany kurs: https://www.coursera.org/learn/machine-learning/

Tutoriale biblioteki scikit-learn też są dość popularne: http://scikit-learn.org/stable/index.html
+2 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez kompowiec2 Mądrala (5,800 p.)
A jak już się zagłębisz, polecam zainteresowanie się technologią TensorFlow.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 3,902 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2017 w Inne języki przez Milesq Stary wyjadacz (13,840 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,918 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2015 w Offtop przez MrWeb Stary wyjadacz (10,390 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 225 wizyt
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

62,471 zapytań

108,625 odpowiedzi

226,798 komentarzy

36,398 pasjonatów

Przeglądających: 189
Pasjonatów: 16 Gości: 173

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...