• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zacząć naukę AI?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
7,561 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez trolll Początkujący (250 p.)
Witam! Mam 16 lat, w tym roku ukończyłem gimnazjum i idę na informatkę do technikum, jednak od kiedy pamiętam zawsze interesowały mnie roboty, sztuczna inteligencja i chciałbym się w to jeszcze bardziej zagłębić. Szukałem tutaj na forum oraz na innych od czego zacząć ale odpowiedzi są różne i nie do końca pełne dlatego też piszę ten post.

Chciałbym zapytać od czego zaczynaliście swoją przygodę z AI? Czytaliście, oglądaliście jakieś wykłady od nośnie sieci neuronowych czy programowaliście po prostu z poradnikami AI w jakiś grach? Co polecacie na początek?
komentarz 29 lipca 2017 przez trolll Początkujący (250 p.)
O.o dzięki wielkie :)
1
komentarz 1 sierpnia 2017 przez krystian.k.nowak Użytkownik (500 p.)
Radziłbym rozważyć mechatronikę, wydaje mi się że znajdziesz tam więcej interesujących Cie rzeczy niż na informatyce
komentarz 1 sierpnia 2017 przez trolll Początkujący (250 p.)
Długo zastanawiałem się nad mechatroniką, jednak nie przekonała mnie. Interesuję się głównie robieniem gier, programów, aplikacji na telefon, stron www i nowymi technologiami, chciałbym też nauczyć się robić fajne animacje lub coś w tym stylu.  :P Na razie  uczę się Javy bo chcę robić gry/aplikację na androida :P
1
komentarz 5 marca 2020 przez grineee Bywalec (2,270 p.)
Polecam zainteresować się jednym konkretnym działem mechatroniki - automatyką/robotyką. To jest chyba najbliższe temu czego szukasz. Oczywiście nie obejdzie się bez znajomości podstaw elektroniki/fizyki/matematyki, ale to nieodłączne elementy "nowych technologii", więc powinno się zawierać w twoim kręgu zainteresowań :p

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 lipca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Jeśli chodzi o uczenie maszynowe, to gdy się nauczysz mnożenia i odwracania macierzy to w zasadzie będziesz gotowy na dość znany kurs: https://www.coursera.org/learn/machine-learning/

Tutoriale biblioteki scikit-learn też są dość popularne: http://scikit-learn.org/stable/index.html
+2 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
A jak już się zagłębisz, polecam zainteresowanie się technologią TensorFlow.

Podobne pytania

+5 głosów
2 odpowiedzi 206 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 578 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 6,518 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2017 w Inne języki przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...