• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PC do photoshopa i front-endu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Marek.psd Nowicjusz (160 p.)
edycja 17 lipca 2017 przez Marek.psd

Witam.
Konfiguruję nowy komputer w przedziale 3300-4000zł który będzie służył do nauki forot-endu i obsługi programów graficznych w 2d (photoshop, gimp) gry schodzą na nim na trzeci plan (we wieśka chciałbym co prawda zagrać, ale najwyższe detale jestem w stanie sobie jeśli będzie trzeba odpuścić).

W związku z tym chciałbym zapytać, co sądzicie o takim zestawie:
www.morele.net/configurator/redirect/165408

Po kolei: Procesor, czy warto dopłacać do Ryzena 5x, czy lepiej zostać na czystej 5.

Karta graficzna: W porównaniu z "komputerami do gier" odstaje od nich znacznie, ale lepszej na tą chwilę chyba nie potrzebuję?

Ram, ten dość mocny czy z tym taktowaniem 3200 nie poszalałem? Bo 16GB prędzej czy później będzie potrzebne.

Do wszystkiego dochodzi 240GB na dysku SSD Adata, który posiadam od jakiegoś już czasu (dokupiony do pc który już umarł).

----------------------------------------------------------

Pytanie drugie, czy jest sens instalacji systemu na ww dysku Adata jeszcze przed dostaniem całego zestawu.

 

 EDYCJA: Dodałem informację o tym, że posiadany przeze mnie dysk to SSD.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

komentarz 17 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Ja bym stawiał na laptopa. W takiej cenie można dostać naprawdę dobry sprzęt.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 17 lipca 2017 przez jpacanowski

Do tego co chcesz na tym komputerze robić, wystarczy ci komputer do 1000 zł... I w Wiedźmina też pograsz.

https://forum.pasja-informatyki.pl/251886/zestaw-pc-do-1000zl?show=251917#a251917

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2017 przez PapiK Początkujący (420 p.)
Nie jest potrzebny taki sprzęt do 2D i front-endu, ale jeżeli chcesz zrobić kompa na "lata" to narazie wstrzymałbym się z zakupem części. Jak może i wiesz aktualnie jest moda na "kopanie" etherum (kryptowaluta) i nie ma kart graficznych lub są w bardzo wysokich cenach, więc poczekaj miesiąc, dwa i kupisz ten zestaw parę zł taniej. Nie wgrywaj żadnego systemu na dysk, poczekaj aż złożysz komputer i na sprzecie wgraj system. Edit. Nastaw się też na lepszą kartę graficzną, jeżeli nie chcesz jej zmieniać w bliskiej przyszłości.
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Na dobra sprawę można byłoby sobie odpuścić te 16GB RAM i zainwestować w porządny SSD na system i programy.

Do tego wszystkiego dobry monitor i lepsza karta graficzna skoro budujesz przyszłościowy sprzęt.
komentarz 17 lipca 2017 przez Marek.psd Nowicjusz (160 p.)
Tu błąd w moim poście. Nie wspomniałem, że dysk który już posiadam to 240gb na  SSD. Więc tu dokupywać nic nie muszę. Jedynie dysk na magazyn.

Monitor także, posiadam w miarę dobry choć wymieniany jakiś już czas temu (4lata), i na tą chwilę mi on wystarczy.

Na oprogramowanie przeznaczam osobną pulę.
 

I właśnie...karta graficzna to najcięższy aktualnie temat przy obecnym zamieszaniu z kryptowalutami tylko trochę lepsze karty są znacznie droższe.
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2017 przez Marek.psd Nowicjusz (160 p.)

A jeśli mowa o cięciu kosztów.

Warto inwestować w 6 rdzeniowy Ryzan5 1600 czy lepiej "wyciągnąć" 170zł za dwa rdzenie o takim samym taktowaniu? Czyli Ryzan5 1400 za 725zł czy Ryzan5 1600 za 995


Dysk twardy "wymienię" chyba z 2TB na 1TB, ma ktoś obiekcje?

Pamięć RAM, zostanę przy 16GB: Jedynie nie będę porywał się na zbyt wysokie taktowanie i zostanę przy 2400

corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB) 2400MHz

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 104 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez michu19543 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 265 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 21 wizyt
pytanie zadane 11 godziny temu w Sprzęt komputerowy przez m.przywecki Nowicjusz (120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...