• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak rozłożyć sobie czas na naukę?

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
3,146 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Witam, mam do Was bardzo ważne dla mnie pytanie.

Otóż nie mam pojęcia ile czasu poświęcać dziennie na naukę swoich zainteresowań, tj. programowanie, informatyka czy matematyka.

 

W nawyku miałem dany plan dnia, zazwyczaj w szkole siedzę do 15:10, odrazu po udaje się na siłownię na godzinny trening, wracam do domu około 16:45, siadam przed komputerem jedząc obiad i odpoczywam grając w jakąś gierkę.

Z powodu urazu kolana niestety nie będę już uczęszczać na siłownię. Miałem ostatnio parę takich dni kiedy cały dzień zajmowałem się danym zagadnieniem, ale następnego dnia nadal byłem wręcz wyczerpany i nie miałem energii zajmować się niczym związanym z informatyką. Czy powinienem wracać do domu i odrazu zajmować się ważnymi sprawami i nauką aż się do tego nie przyzwyczaję, czy zorganizować sobie plan dnia z czasem na odpoczynek czy bezmyślne gierki.

Pozdrawiam i dziękuję wytrwałym którzy zapoznali się z moim problemem.

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez EmenKa Bywalec (2,960 p.)
wybrane 4 kwietnia 2015 przez 1110200039910
 
Najlepsza
Hej,

 

czas powinieneś rozkładać tak jak Ci wygodnie. Najważniejszy byś sam się z tym dobrze czuł.

Pamiętaj jednak, że aby opanować w dobrym stopniu daną rzecz trzeba na nią poświęcić dużo czasu. Wydaję mi się, że około godziny dziennie na dane zagadnienie / dziedzinę jest rozsądną ilością. Ważne jest również umiejętne łączenie odpoczynku z pracą. Organizm po szkole czy pracy musi trochę wypocząć.

 

Jeśli interesuje Cię tematyka zarządzania czasem i chciałbyś dowiedzieć się więcej to polecam świetną książkę:

Getting Things Done - Davida Allena. :)
+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Jak Ci wygodnie. Dopasuj system dnia do siebie i dopiero wtedy będziesz mógł wypatrywać efektów :) Pozdrawiam.
+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)
Nic na siłę…nauka z "przymusu" na niewiele się zda. Ucz się, kiedy masz ochotę, ważne tylko by nie za rzadko :)
+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Qhoros Mądrala (7,110 p.)
Dobrze, jest obrać sobie stałą godzinę pracy. Dajmy na to między 16.30-17.00 i się tego trzymać. Przyzwyczaisz się, a potem już mózg sam będzie krzyczał "zrób coś ciekawego!". Powodzenia. ;))
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Benny S Obywatel (1,150 p.)
Pamiętaj żeby oszczędzać wzrok. Z mojej strony polecam ci co najmniej 15 minut przerwy na godzinę pracy przy komputerze. Co do reszty to myślę że wedle własnego uznania musisz sobie wszystko rozplanować.
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez PoCoKomuTo Użytkownik (980 p.)
Czasami warto podejść do nauki jako sposób na nude. Jeśli nie wiesz co masz ze sobą zrobić złap jakiś artykuł w internecie albo filmik na youtubie i działaj :)
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Powiem Ci, że jest to bardzo ważna kwestia.
Mianowicie uważam, że chodzenie na siłkę, tudzież uprawianie sportu, jest potrzebne, ponieważ daje Ci dobry reset, jesteś wówczas wypoczęty i możesz działać.
Sam to ostatnio przerabiam, dokładnie w ten sam sposób jak Ty.
Jeżeli nie idę na siłkę, albo jakiś spacer (nawiasem mówiąc jestem po rekonstrukcji więzadeł w kolanie), to tylko myślę, że coś zrobię, na prawdę jest to bardzo ciężkie, dlatego z własnego doświadczenia powiem Ci, że jeżeli chcesz coś pokodować, to musisz zmienić otoczenie, rozerwiesz się i jesteś w stanie coś zroić.

Piszesz o nawykach i bardzo dobrze, ponieważ jest to szalenie istotne. Mianowicie, one również się tworzą kiedy coś robisz, jeżeli w jedny miejscu robisz wszytko tzn, jesz, grasz i kodujes to uwierz, ale to nie jest dobre dla Twojego rozwoju, to tak jakbyś chciał się nauczyć na najważniesjszy egzamin w bardze ze striptizem.... no nie jesteś w stanie, ponieważ mózg działa w ten sposób,że tworzy sobie skojarzenia.
Jeżeli zatem masz jedno miejsce w którym tylko się uczysz, to uwierz mi, Twój organizm natychmiast będzie przygotowany na zdobywanie wiedzy, nie będziesz musiał się nawet motywować, ponieważ to samo przyjdzie, z automatu.

Trochę tego wyszło, ale mam nadzieję, że coś z tego zrozumiałeś i choć trochę Ci pomogłem.

Pozdro

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 318 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 746 wizyt
pytanie zadane 22 września 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 3,712 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...