• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak rozplanować sobie naukę programowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
744 wizyt
pytanie zadane 22 września 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
zamknięte 24 września 2017 przez Jakub 0

Hej wiem że mogło być już sporo zbliżonych pytań ale na pewno nie takich samych .Mianowice od jakiegoś czasu koduje w c++ .Przyznam że już trochę zaczęła mnie męczyć praca w konsoli i rozwiązywanie różnorakich problemów matematycznych itp...(a w algorytmice nie jestem jakoś cudowny) .Postanowiłem wobec tego zwłaszcza że jest rok szkolny dla rozluźnienia pisać jakieś proste projekty w SFML. Niby wszystko jest ok ale szybko napotkałem się na takie rzeczy jak wielowątkowość czy wyrażenia lambda http://szymonsiarkiewicz.pl/poradniki/sfml-kurs-podstawowy/watki-w-sfml-threads/ . Prawdę mówiąc nigdy o nich nie słyszałem więc coraz więcej się zastanawiam ile jeszcze aspektów c++ nie umiem (zwłaszcza związanych z najnowszym standardem) .Na dłuższą metę wypada wiedzieć coś więcej więc kupiłem nawet książkę C++ Szkoła Programowania .Kwestia jest jednak taka że nauka SFML bardzo mi się spodobała i nawet napisałem jakiś tam banalne projekty więc nie chciał bym z niej znowu zrezygnować .Co sądzicie o nauce książki i zarazem programowania w sfml jednocześnie ? Np gierki pisać w tygodniu a w piątek, sobotę i niedziele książkę oraz algorytmy ? Szkoła wszystko mi utrudnia mimo że jestem na kierunku informatycznym ): .Będę wam wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i pomoc yes .Pozdrawiam

komentarz zamknięcia: Temat wyczerpany

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 września 2017 przez niezalogowany
wybrane 22 września 2017 przez Jakub 0
 
Najlepsza
Nie tylko możesz, ale właściwie powinieneś się tak uczyć. Czytać i pisać jednocześnie, ponieważ czytając będzisz posiadał odniesienie do jakichś swoich projektów i będziesz miał do czego ewentualnie się oderwać i wypróbować uzyskaną wiedzę, czyli tym samym ją utrwalisz. Minusem tego podejścia jest to, że przez dłuższy czas raczej nie napiszesz niczego większego, bo ciągle będziesz coś przerabiał, więc możesz czuć się zniechęcony niemożliwością dostrzeżenia efektów swojej pracy. Ale za to szybciej dojdziesz do momentu gdy będziesz w stanie napisać większy projekt poprawnie. Jeżeli powiedzmy będziesz pisał przez 2-3 miesiące bez czytania to bez code review będziesz jedynie powielał złe podejścia i praktyki, a potem gdy zabierzesz się za zdobywanie wiedzy, to zauważysz, iż już byś zrobił coś inaczej i ten program pójdzie do kosza, ponieważ zapewne nie będzie Ci się chciało go przerabiać.
komentarz 22 września 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

dzięki, fajnie to wyjaśniłeś. Trochę tylko kiepsko mieć świadomość że praktycznie wszystko co teraz napiszę potem będzie dla mnie śmieciowym kodem po przerobieniu książki frown

+1 głos
odpowiedź 22 września 2017 przez niezalogowany
edycja 22 września 2017 przez criss

Taka uwaga (którą także zawarłem we wskazanym przez ciebie poście na blogu): nie używa się już SFML'owych wątków.

Co sądzicie o nauce książki i zarazem programowania w sfml jednocześnie ?

Nie ma problemu, rób jak uważasz że będzie dla Ciebie dobrze. Możesz uczyć się feature-ów języka podczas pisania jakiegoś projektu, nawet tak jest lepiej

Btw źle stawiasz znaki interpunkcyjne, poprawnie pisze się "słowo. Nowe słowo" (<słowo><kropka> <odstęp><nowe zdanie>), a nie "słowo .Słowo"

komentarz 23 września 2017 przez niezalogowany
Nie ma to jak zrobić dyskusję z uwagi na boku.

" " jest ogólnie przyjęta forma w środowisku informatycznym jako sposób cytowania, nie spotkałem się jeszcze z tym aby ktoś w rozmowach na forach używał wersji dolnej i górnej cudzyslowia (btw sproboj je uzyskać na androidzie).
komentarz 23 września 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 23 września 2017 przez jpacanowski

@m4sk1n
+ ;)
Tak, to według nich "nowoczesne" ;) Będą tego uczyć w gimbazach ;)

Niech ktoś usunie to logo Nowoczesnej, bo jeszcze tu przyjdą z wyszukiwarki... ;)

" " jest ogólnie przyjęta forma w środowisku informatycznym jako sposób cytowania, nie spotkałem się jeszcze z tym aby ktoś w rozmowach na forach używał wersji dolnej i górnej cudzyslowia (btw sproboj je uzyskać na androidzie).

Ja tam używam " " bo jest łatwiej wystukać to na klawiaturze. Przestańmy z tym cytowaniem, bo to trochę co innego niż spacja po kropce i zaraz przed dużą literą (takie rzeczy tylko tu na forum) ;)

komentarz 24 września 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
zamykam temat bo widzę że temat się lekko zmienia
komentarz 26 września 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
shead, dobrze, ja zakończę tym, że przytrzymując znak `"` w większości androidowych klawiatur mamy do wyboru znaki tj. `„”`…
komentarz 26 września 2017 przez niezalogowany
No cóż, moja tego nie wspiera :p

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,417 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 565 wizyt
+16 głosów
2 odpowiedzi 24,802 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...